rosler murr Schunk

Novinka zajistí 180° panoramatický záběr

Multisenzorová síťová kamera Axis Q3819-PVE je určena k pokrytí extrémně širokého záběru s plnými detaily při snímkování 30 fps, kterou lze instalovat v široké škále montážních variant. Kamera je ideální k monitorování velkých otevřených ploch nebo k pokrytí několika různých směrů sledování.

 
Novinka v portfoliu společnost Axis Communications představuje vícesenzorovou IP kameru, která je perfektní volbou pro řešení dohledu nad rozsáhlými oblastmi a detailní přehled o dění na velké ploše. Obraz snímá v úhlu až 180° horizontálně (38° svisle), má velice flexibilní možnosti instalace a uspěje i za náročných světelných podmínek. Čtyři senzory vytvářejí plynule na sebe navazující záběry, které společně generují jeden souvislý obraz v rozlišení až 14,2 Mp bez jakýchkoli viditelných přechodů (8192 x 1728, a to v jediném spojitém videostreamu při 30 sn./s). Kamera je proto ideální volbou pro městské instalace (např. k monitorování náměstí a velkých prostor), sledování perimetru v kritické infrastruktuře a průmyslových závodech, videodohled na terminálech letišť, nádražích nebo ve stanicích metra nebo k vnitřnímu a venkovnímu zabezpečení škol či nákupních center, včetně jejich parkovišť. Kamera má krytí IP66/67 a IK10 proti vandalům.Kamera Q3819-PVE se snadno instaluje díky široké škále příslušenství pro různé typy montáží – zarovnanou, zapuštěnou, zavěšenou nebo pro instalaci dvou kamer zády k sobě, čímž pokryjí záběr v rozsahu plných 360° (k tomu lze využít držák pro dvě kamery). Objektivy kamery se dodávají již zaostřené v rámci základního továrního nastavení, takže na místě instalace již není nutné provádět žádné doostření. Navíc má kamera vestavěné motory umožňující vzdálené ovládání funkcí otočení, naklopení a posunu (Pan/Tilt/Roll) pro snadné nastavení požadovaného úhlu snímání.

Pomocí technologie edge-to-edge lze kameru spárovat se síťovými reproduktory. Tak lze do dohledového systému snadno připojit audio zařízení, která umožní např. automaticky přehrát narušitelům hlasové varování. Kromě toho lze díky aplikaci Object Analytics detekovat a klasifikovat osoby i vozidla. Kamera disponuje i technologií širokého dynamického kontrastu s parametry pro forenzní expertízu označovanou jako Wide Dynamic Range - Forensic Capture a díky Lightfinder 2.0 dokáže i při špatném osvětlení poskytovat barevný obraz vynikající kvality. Kromě výše uvedeného je vybavena kompresní technologií Zipstream pro kodeky H.264 a H.265, která významně redukuje datový tok a nároky na úložiště, aniž by došlo ke kompromisu v obrazové kvalitě.Navíc nabízí i pokročilé bezpečnostní funkce, jako je Axis Edge Vault, která chrání ID zařízení Axis a zjednodušuje autorizaci zařízení Axis ve vaší síti. Pro naprostý klid mysli obsahuje i modul Trusted Platform Module (TPM), jenž má certifikát FIPS 140-2 úrovně 2. Samozřejmostí jsou pak funkce jako podepsaný firmware a mechanismus

Secure Boot, díky nimž má uživatel záruku, že je nainstalovaný pouze autorizovaný firmware a kamera je chráněna proti kybernetickým útokům.
 
Publikováno: 8. 6. 2021 | Počet přečtení: 254