rosler murr Schunk

ISCAR slaví výročí a představuje další novinky

Izraelský výrobce obráběcích nástrojů představil ve své jarní sérii produktových novinek uváděných na český trh další přírůstky do svého portfolia, které obohatilo i rozšíření stávajících typových řad o nové rozměry.

 
ISCAR uvedl na trh nové extra dlouhé monolitní karbidové vrtáky pro všeobecné použití. Mezi průmyslová odvětví, kde by měla novinka nalézt především své využití, patří např. automobilový průmysl, výroba obráběcích strojů nebo tepelných výměníků, ale i zařízení pro těžební průmysl.

Nové vrtáky jsou podle výrobce k dispozici v následujících průměrech a délkách: 30 x D Ø3–Ø10 (mm) 40 x D Ø3–Ø8 (mm) 50 x D Ø4–Ø6 (mm). K jejich hlavním vlastnostem, které je charakterizují, patří úhel špičky 135°, jedinečná geometrie špičky vrtáku pro lepší pronikání do materiálu a geometrickou přesnost otvoru, dvojitá fazeta, která zlepšuje stabilitu vrtání a kvalitu povrchu vrtaného otvoru či leštěné drážky a vnitřní chlazení pro lepší odchod třísek při vrtání hlubokých otvorů. Vícevrstvý povlak dovoluje vrtat vysokými řeznými rychlostmi a novinka nabízí vynikající výsledky při vrtání do oceli (do 45 HRC).Ve svém portfoliu výkonných nástrojů pro vrtání rozšířil ISCAR rovněž úspěšnou výrobní řadu LOGIQ3CHAM a 3břité vrtáky s výměnnými vrtacími hlavicemi jsou nyní k dispozici pro hloubku vrtání 8 x D. Nové vrtáky mají stejně jako ostatní nástroje této výrobní řady unikátní profil drážky, přičemž délka drážky má minimální vliv na konstrukční pevnost nástroje. Doporučené řezné podmínky jsou stejné jako pro stávající nástroje výrobní řady LOGIQ3CHAM, a nové vrtáky 8 x D je také možné používat v kombinaci se všemi geometriemi vrtacích hlavic vhodného průměru. Tříbřité vrtáky s výměnnou vrtací hlavicí s vnitřním chlazením jsou v nabídce jak se stopkou Weldon, tak válcovou stopkou.

Nabídku vrtacích nástrojů ISCAR rozšířily i vrtací hlavice SUMOCHAM, které jsou nově dostupné od průměru 6 mm. Řada vrtacích hlavic SUMOCHAM QCP-2M se tak rozrostla o hlavice malých průměrů a nyní jsou k dispozici v rozsahu průměrů 6–25,9 mm, přičemž průměry hlavic jsou odstupňovány po 0,1 mm.S vrtacími hlavicemi QCP-2M lze vyrobit otvory v toleranci IT8–IT9 a lze je používat se standardními vrtáky SUMOCHAM. Tyto výměnné vrtací hlavice se dvěma fazetkami pro vrtáky DCN pro obrábění oceli poskytují vysokou kvalitu drsnosti povrchu až do 1,6 Ra a přímost až do 0,05 mm.

Firma, která si letos 3. června připomněla výročí založení své české pobočky v Plzni v roce 1992, uspořádala v květnu technologický seminář Týden s firmou ISCAR. Ti, kdo se jej nestihli zúčastnit přímo, si jednotlivé přednášky specialistů společnosti ISCAR mohou zhlédnout v archivu ZDE.

 
Publikováno: 4. 6. 2021 | Počet přečtení: 273