Rosler murr Schunk

Stolní switch s podporou PoE

Společnost TP-Link představuje nový stolní switch TP-Link TL-SL1311MP, jenž disponuje bohatou nabídkou portů a slotů, mimo jiné 8 porty 10/100 Mbit/s, 2 gigabitovými porty RJ45 či 8 porty PoE+.

 

Novinka podporuje technologii Plug and Play, a tak jednotlivá připojovaná zařízení se nemusí nijak složitě nastavovat. Stačí switch zapojit do elektřiny, připojit koncové zařízení a dále propojit switch s routerem pro spojení se světem a je to. Ke zmíněným koncovým zařízením mohou patřit třeba IP telefony, IP kamery, přístupové body, síťové video rekordéry, počítače a tiskárny.

Switch (přepínač) podporuje standard PoE+ (802.3af/at) s až 30W napájením na každém z osmi portů. Celková kapacita činí 124 W. Kompatibilní koncová zařízení tak lze napájet přímo přes ethernetový kabel, čímž odpadá nutnost natahování elektrických kabelů do míst, do nichž chcete tato zařízení umístit. Proto je obzvláště vhodný pro dohledové systémy, protože nabízí v rozšířeném režimu až 250m vzdálenost přenosu napájení PoE. IP kamery tak lze umístit např. i po celém průmyslovém areálu. Rychlost portů v rozšířeném režimu se přirozeně sníží (na 10 Mb/s), nicméně se stále jedná o výborně a prakticky využitelné řešení. Bez rozšířeného režimu činí maximální vzdálenost přenosu napájení PoE 100 metrů.

Dále přepínač disponuje režimem izolace dat, který je možné aktivovat jediným kliknutím. Díky tomu se zamezí sledování a narušení bezpečnosti zvenčí. Switch díky tomu dokáže izolovat zahlcení všesměrovým vysíláním, čímž zlepší zabezpečení a datové přenosy v síti LAN. V neposlední řadě je switch vybaven systémem inteligentního řízení spotřeby. To znamená, že ve chvíli, kdy celková spotřeba překročí 66 W, je automaticky odpojen port s nižší prioritou. Nedojde tak k přetížení napájecího zařízení a současně je zachována funkce prioritního koncového zařízení, např. přístupového bodu či kamery.

 
Publikováno: 3. 6. 2021 | Počet přečtení: 333