rosler murr Schunk

Nové řešení zlepšuje nabíjecí technologii

Pro výrobce nabíjecích systémů připravila společnost Siemens nové řešení typu „Plug & Play“, které jako první umožňuje kalibraci úrovně signálu Powerline v souladu s CCS prováděcími pokyny asociace CharIN pro vodivé nabíjení elektrických vozidel.

 

Řešení zahrnuje řídicí systém pro nabíjení Simatic ET 200SP TM ECC PL ST a kalibrační set TM ECC CCS. Při kalibraci kvality signálu systému pro nabíjení DC CCS pomocí tohoto řešení, tak není potřeba spektrální analyzátor, což zrychluje a usnadňuje celý proces. To umožňuje výrobcům nabíjecích stanic ušetřit úsilí vynaložené na inženýring a současně jim šetří čas a náklady při uvádění do provozu. Navíc mohou snížit servisní zásahy v případě přerušení nabíjení až o 50 %. Inženýring probíhá v TIA (Totally Integrated Automation) portálu.

Při konstrukci a uvádění nabíjecích systémů do provozu mohou např. délky kabelů nebo různé typy materiálů zeslabit síly signálu. To má často negativní vliv na dodržování standardizovaných frekvenčních rozsahů Powerline a ve výsledku to způsobuje přerušení nabíjení z důvodu špatné komunikace mezi elektrickým vozidlem a řídicím systémem nabíjení.

Pomocí kalibračního setu je nabíjecí systém kalibrován podle doporučení asociace CharIN na přenosový výkon 75 dBm/Hz s tolerancí +/- 3 dB, což minimalizuje problémy EMC (elektromagnetická kompatibilita). Nové řešení tak zajišťuje robustní komunikaci mezi vozidlem a nabíjecí stanicí.

 
Publikováno: 25. 5. 2021 | Počet přečtení: 295