murr Schunk

Rozšířené lineární polohovací systémy pro balení

Výrobci potravin a nápojů jsou neustále pod tlakem vyšší výkonnosti. Potřebují nabízet balení většího sortimentu produktů ve větším počtu typů obalů, aniž by to narušilo jejich produktivitu. Pomůže jim kompaktní inteligentní dopravníkový systém iTRAK 5730.

 
Rockwell Automation reaguje na tyto trendy v podobě zvýšení kapacity výroby pomocí nového kompaktního inteligentního dopravníkového systému iTRAK 5730, který používá technologii nezávislých vozíků k podpoře inteligentních, flexibilních a účinných strojních zařízení.

Tato technologie nabízí mnoho výhod oproti tradičním systémům s ozubenými a řetězovými převody a pásovými dopravníky, včetně neomezené flexibility strojů, lepší sledovatelnosti a prodloužené doby v provozu. Pomocí magnetického pohonu se mohou individuálně ovládané vozíky rychle rozjet nebo zastavit s vysokou přesností, což snižuje opotřebování stroje a zajišťuje vysokou energetickou účinnost. Technologie umožňuje také rychlé řízení přestaveb pomocí předem nakonfigurovaných pohybových profilů, které lze implementovat stisknutím tlačítka na operátorském rozhraní.

Systém iTRAK 5730 od Rockwell Automation má nejmenší půdorys z portfolia systémů nezávislých vozíků. Díky minimálním rozestupům 50 mm jej činí ideálním pro primární balicí aplikace, např. průběžné balení, nakládání do kartónových obalů nebo plnění, balení a svařování do blistrů. Systém lze rovněž integrovat do architektury výrobce tak, aby poskytoval analytické údaje, které pomohou optimalizovat spotřebu energie, monitorovat opotřebování součástí a zkracovat odstávky.

Kromě nabídky inteligentní formy řízení pohybu systém iTRAK 5730 rovněž nabízí integrovanou bezpečnost. Funkce, jako je bezpečné odpojení točivého momentu, Safe Stop 1 (SS1), bezpečnostní úroveň SIL 3, PLe a schopnost vytvářet bezpečnostní zóny, pomáhají zvyšovat bezpečnost při používání stroje. Bezpečnostní zóny mohou např. zvyšovat bezpečnost bez narušení produktivity tím, že umožní pokračování pohybu mimo danou zónu, i když došlo k vybavení bezpečnostního systému uvnitř zóny.Funkce simulace umožňují uživatelům vypočítat výrobní kapacitu systému iTRAK. Uživatelé mohou rovněž vytvářet digitální dvojčata, která je možné používat k virtuálnímu navrhování, uvádění do provozu a předvádění systému a k virtuálnímu výcviku pracovníků obsluhy. Standardizované, objektově orientované knihovny mohou rovněž pomoci vytvářet konzistentní uživatelský dojem a zkrátit čas potřebný k uvedení na trh.
 
Publikováno: 13. 5. 2021 | Počet přečtení: 317