murr Schunk

Kultovní VW Bulli je také jako miniatura

VW Bulli je poprvé k dispozici také ve formátu modelů PLAYMOBIL (měřítko ca 1:18). Navzdory menším rozměrům jsou všechny jeho detaily zpracovány s mimořádnou pečlivostí. Model vznikl na základě reálné předlohy: kempovacího vozu T1 z roku 1962 ze sbírky oddělení Volkswagen Nutzfahrzeuge Oldtimer (VWNO) v Hannoveru.

 
Společnost PLAYMOBIL dala modelu prosté označení: Volkswagen T1 Camping Bus. Malí i velcí fanoušci mu však budou bezesporu láskyplně říkat „Playmo Bulli“. Aktuálním skvostem na trhu hraček je Camping Bus v kombinaci béžově šedého odstínu a červené barvy pečetního vosku. Výrobce modelů ze Zirndorfu zmenšil legendární kempovací vůz ve spolupráci se společností Volkswagen Zubehör a značkou Volkswagen Užitkové vozy z Hannoveru, a to s mimořádným zalíbením v detailech. Předlohou pro model přitom byl opravdový vůz: T1 Camping Bus „Henrik the Red“ z roku 1962, který je součástí sbírky značky Volkswagen Užitkové vozy. I ve zmenšeném modelu jsou sedadla uvnitř sklopná. Funkční je také stůl spolu se skříněmi. V nich jsou dokonce uloženy potraviny a další potřeby pro kempování. Za víkem motorového prostoru je dobře rozpoznatelný agregát, sloužící k pohonu – tím je samozřejmě klasický čtyřválcový „boxer“.PLAYMOBIL Bulli způsobil mezi fanoušky velké pozdvižení, což dokládá velký počet příspěvků na sociálních sítích. Mnoho fanoušků na celém světě se na fotografiích i ve videích pochlubilo svým novým úlovkem hned po jeho premiéře. A v nesčetných příspěvcích sdílejí své nadšení.

Koho pak při montáži modelu a hraní přepadne touha po dálkách nebo sní o tom, že by se vydal se svým vozem „Playmo Bulli“ na dobrodružnou cestu, ten má nyní i v reálném světě příležitost k tomu, aby si svůj sen splnil. Od organizační jednotky Volkswagen Nutzfahrzeuge Oldtimer (VWNO) si totiž může pronajmout originály. Na výběr je velký počet vozů VW Bus téměř všech generací, za jejichž volantem je možné prožívat životní styl „Bulli“.Porovnání rozměrů:

Originální T1 Camping Bus: délka: 428 cm, šířka: 175 cm, výška (se střešním nosičem): 220 cm

T1 Camping Bus PLAYMOBIL: délka: 25 cm, šířka: 11 cm, výška (se střešním nosičem): 13 cm

Pronájem vozů Bulli: Veškeré informace o pronájmu historických vozů Bulli naleznete ZDE.

 
Publikováno: 13. 5. 2021 | Počet přečtení: 325