MURR2 Schunk

Geis pomáhá zvládat přeshraniční přepravu

Ještě mnoho činností bude dlouho ovlivněno nejrůznějšími restrikcemi a do budoucna uspějí jen ti, kteří se s tím úspěšně vyrovnají nebo dokonce novou situaci dokážou proměnit v příležitost prosadit se s něčím zcela novým.

 

Země EU si zvykly na snadnou dopravu zboží přes hranice, takže v podstatě tou největší komplikací zůstaly rozdílné systémy výběru mýta na dálnicích v jednotlivých zemích. V posledních měsících se ale situace změnila. Státy EU v souvislosti s ochranou svých občanů před pandemií zavedly karanténní opatření, která se liší nejen v rámci jednotlivých zemí, ale v některých případech dokonce i v jejich jednotlivých regionech. Zásobování, a tedy ani doprava se kvůli tomu nicméně nesmí zastavit.

Na logistické firmy to vše klade mimořádné nároky. V řešení problematiky přeshraniční dopravy, které přinášejí neustále se měnící karanténní opatření v různých zemích, proto mají pro zákazníky velkou výhodu zavedené dopravní společnosti, jež mají pro překonávání nesnází vytvořené patřičné podmínky.

Společnost jako je Geis, může zákazníkům nabídnout víc než jen samotnou dopravu, což je právě v této době zvlášť důležité. Zabezpečuje pro ně i veškeré celní služby a pojištění či zpětnou přepravu. V případě potřeby zajišťuje i balení přepravovaného zboží ve vlastních areálech a umožňuje jeho uskladnění pro zabezpečení přesného načasování dodávek. Zákazníci mají k dispozici i online systém sledování zásilky v reálném čase track & trace.

Tři desetiletí působení na českém trhu je pro klienty společnosti Geis garancí stability – právě letos slaví 30 let od jejího příchodu na český trh. K tomu se přidávají rozsáhlé možnosti dopravních řešení a široká nabídka služeb vycházející ze zázemí velké nadnárodní společnosti. Díky tomu může Geis nabízet propojení s celým světem a využití nejrůznějších způsobů dopravy dokonale odpovídajících potřebné přepravní vzdálenosti a umístění výchozí a cílové destinace včetně námořní a letecké přepravy.

Geis má vlastní distribuční síť a nezbytné zázemí. S využitím přímých denních linek do celé Evropy tak může zajistit kratší čas doručení i vysokou kvalitu s menším rizikem poškození přepravovaného zboží díky menšímu počtu potřebných překládek. Týká se to zejména dopravy do Polska, Německa, Itálie, Rakouska, Španělska, kam směřují nejvíce vytížené linky společnosti Geis.

Specifickým problémem posledních týdnů je doprava zboží do Velké Británie a z ní v souvislosti s brexitem. Kritická situace zde nastala v době vánočních svátků, kdy se sešlo několik nepříznivých okolností najednou – výrobní firmy a obchodní organizace se snažily předzásobit před koncem přechodného období, tradičně vzrostl objem přepravy zboží v předvánočním období a do toho se v Anglii objevila nová mutace coronaviru, která vedla k několikadennímu uzavření francouzských hranic.Od té doby se ale i zde daří dopravu zvládat, i když situace je vzhledem k opět zavedenému celnímu odbavení i potřebě zdravotního či veterinárního osvědčení u mnoha nově kontrolovaných komodit mnohem složitější a časově náročnější než dosud. V důsledku komplikací s procesem proclení na britské straně tak může docházet u některých typů zboží ke zdržení několika dnů či dokonce týdnů.

V důsledku delších doručovacích časů, vyplývajících ze změny režimu při přechodu hranic mezi EU a Spojeným královstvím, společnost Geis posílila své dopravní kapacity pro dopravy do Velké Británie. Také díky tomu je v současné době jednou z mála, která dokáže dodržovat pravidelné odjezdy do Velké Británie, a její kamiony dojíždějí do místa určení na britských ostrovech včas.

Připomeňme, že veškeré zásilky a celní dokumenty musejí být už před odjezdem z EU zaregistrovány u britských orgánů. Situace na britských hranicích se ještě poněkud zkomplikuje v souvislosti se zavedením třetí fáze od 1. července, kdy dojde k rozšíření administrativní zátěže a zvýšení počtu fyzických kontrol u některých komodit.

 
Publikováno: 15. 3. 2021 | Počet přečtení: 137