MURR2 Schunk

Sony pro vloggery a youtubery

Společnost Sony uvedla dva nové mikrofony – bezdrátový mikrofon ECM-W2BT kompatibilní s hotshoe rozhraním Multi Interface Shoe, a kompaktní klopový stereofonní mikrofon ECM-LV1.

 

 

Bezdrátový mikrofon ECM-W2BT umožňuje vysoce kvalitní bezdrátový zvukový záznam s nízkým šumem a stabilním připojením, zejména pokud je spárován se stereofonním klopovým mikrofonem ECM-LV1 a jedním z fotoaparátů Sony s digitální kompatibilitou. Tato kombinace nabízí dokonalé řešení, které uspokojí potřeby dnešních vloggerů, uživatelů YouTube a dalších tvůrců video obsahu, kteří chtějí zaznamenat čistý a spolehlivý zvuk pro širokou škálu prostředí, včetně pouličních představení, recenzí produktů, kulinářských recenzí, cestovních vlogů a dalších.Bezdrátový mikrofon ECM-W2BT umožňuje záznam digitálního zvuku s nízkým šumem připojením přijímače ke kompatibilnímu fotoaparátu, který je vybaven kompatibilním digitálním zvukovým hotshoe rozhraním Multi Interface Shoe. Výstup digitálního zvukového signálu z přijímače lze zaznamenávat přímo z těla fotoaparátu bez nutnosti externího zvukového kabelu.

Mikrofon byl navíc kompletně přepracován pro vysokou kvalitu zvuku použitím pokročilé všesměrové mikrofonní kapsle pro záznam čistého zvuku z jakéhokoli směru. Umožňuje také flexibilitu záznamu zvuku zvýšením stability bezdrátového připojení mezi mikrofonem a přijímačem, a to i v případě překážek nebo v přeplněném prostředí s dodatečnou bezdrátovou aktivitou. V místech s dobrou viditelností je komunikace možná až na 200 metrů, což výrazně zvyšuje flexibilitu záznamu zvuku.

Tři režimy snímání zvuku – režim MIC, režim MIX a nový režim RCVR – umožňují uživateli nahrávat zvuk a ambientní zvuk na základě jejich požadovaných preferencí. Režim MIC snímá zvuk pouze z vysílače mikrofonu, takže zachycuje pouze zvuk subjektu. Režim RCVR snímá zvuk pouze z interního mikrofonu na přijímači, uživatel si tedy může nahrávat zvuk sebe sama. Režim MIX snímá zvuk vysílače i přijímače, což je užitečné, když je požadován zvuk od subjektu i od uživatele. Mikrofon ECM-W2BT podporuje stereofonní zvukový výstup a externí 3,5mm stereofonní mini-jack, který umožňuje stereofonní snímání zvuku, takže jej lze použít v kombinaci se stereofonním klopovým mikrofonem, jako je kompaktní stereofonní klopový mikrofon ECM-LV1, nenápadný mikrofon, který lze snadno připevnit k oblečení subjektu a zaznamenat zvuk se zvýšenou přesností. Vzhledem k tomu, že přijímač je vybaven zvukovým výstupem 3,5 mm, lze model ECM-W2BT používat i s fotoaparáty bez hotshoe rozhraní Multi Interface Shoe.

Pro náročná nahrávací prostředí obsahuje ECM-W2BT funkci útlumu. Uživatel si může vybrat jednu ze tří úrovní útlumu v závislosti na hlasitosti zdroje zvuku, aby nahrával výrazně hlasité zvuky při nižší hlasitosti či nahrával hlasité zvuky se zesílením tišších zvuků pro celkově hlasitější zvuk. Obsahuje také ochranu proti větru pro snížení hluku větru, což je obzvláště užitečné při nahrávání venku. Pokud je potřeba delší provoz, funkce podpory baterie pomocí napájení z kamerového hotshoe rozhraní Multi Interface Shoe umožňuje uživateli provozovat přijímač až 9 hodin

Kompaktní klopový mikrofon ECM-LV1 také umožňuje vysoce kvalitní snímání zvuku v kombinaci s kompaktním designem pro snadné přenášení a pohodlí při natáčení. Obsahuje ochranu proti větru pro dodatečné potlačení rušivého šumu a otočný klip o 360 stupňů umožňuje například horizontální připevnění ke kravatě nebo vertikální připevnění ke kapse, přičemž mikrofon je připevněn ve stejném úhlu. Napájení tohoto mikrofonu je poskytováno z konektoru mikrofonu.

 
Publikováno: 10. 3. 2021 | Počet přečtení: 172