Rosler MURR2 Schunk

IP kamery s AI analytikou s hlubokým učením

Nové přírůstky v sérii síťových kamer P32 společnosti Axis jsou ideální pro dohled v celé řadě míst, včetně datových a logistických center. K dispozici je i verze s duální čipovou sadou navržena pro analytiku s umělou inteligencí (AI) a hlubokým učením.

 

Nové kamery kopulovitého tvaru jsou dostupné jak ve vnitřním, tak i venkovním provedení. S pouzdrem s krytím IK10 jsou odolné vůči prachu, vandalům a jsou též chráněny proti přesměrování, rozostření a nárazům. Kamery P3247-LV a P3247 LVE nabízí rozlišení 5 MP, zatímco P3248-LV a P3248-LVE přicházejí s vysokým rozlišením 4K. Poslední z novinek, model P3255-LVE, přichází v rozlišení HDTV 1080p s duální čipovou sadou pro obrazovou analytiku využívající AI s funkcí hlubokého učení pro přesnější detekci a identifikaci

Duální čipová sada kamery P3255-LVE, kombinující vlastní čip Axis Artpec-7 s procesní jednotkou hlubokého učení (DLPU), stojí za výjimečnými schopnostmi kamery klasifikovat objekty na základě umělé inteligence. Tento pokročilý hardware nabízí jedinečnou příležitost využít na míru vyrobené aplikace třetích stran založené na AI. Duální čipová sada také umožňuje předinstalované aplikaci Object Analytics detekovat a klasifikovat osoby nebo vozidla a rozlišovat mezi různými typy vozidel, jako jsou osobní vozy, autobusy, nákladní vozidla, motocykly či kola.

Navíc umožňuje analytice běžet přímo v kameře (tzv. na okraji), což vede k rychlejším a více škálovatelným systémům. Mezi nesporné výhody patří také zpracování obrazu v reálném čase, celkové nižší náklady a jednoduchá implementace. A vzhledem k tomu, že se po síti přenáší pouze relevantní video, snižuje se tím také potřeba velkého úložiště a velké šířky pásma, ale i možné problémy spojené s otázkami zachování soukromí osob v záběrech kamery.

Všechny kamery nabízejí vynikající kvalitu obrazu v rozlišení HDTV 1080 p a jsou vybaveny technologií Lightfinder 2.0 a Axis Forensic WDR, s nimiž poskytují skutečné barvy a skvělé detaily i v náročných světelných podmínkách nebo v téměř úplné tmě. Jejich součástí je i technologie s přísvitem OptimizedIR pro dohled v úplné tmě a expozice přizpůsobující se pohybu výrazně snižuje rozmazanou scénu u přibližujících se nebo blízkých objektů. S Object Analytics mohou navíc detekovat a klasifikovat lidi a vozidla všechny kamery a díky obousměrnému audiu a I/O portům je možné přidat do řešení také audio analytiku a integrovat periferní zařízení.

Díky technologii Axis Zipstream s podporou kodeků H.264 a H.265 se u všech kamer výrazně snižují požadavky na šířku pásma a úložiště, aniž by utrpěla kvalita zaznamenaného obrazu. Tyto špičkové kamery nabízí kompletní uložení všech kryptografických klíčů a certifikátů, takže zůstanou v bezpečí i v případě kybernetického napadení.

 
Publikováno: 22. 2. 2021 | Počet přečtení: 236