Rosler MURR2 Schunk

HELIOS Pantheon ve finále prestižní soutěže

ERP systém HELIOS Nephrite z produkce Asseco Solutions získal loni prvenství v soutěži IT produkt roku. Letos byl vyhlášen další ročník této prestižní soutěže a Asseco Solutions si již nyní může připsat úspěch. Další jeho nový produkt – HELIOS Pantheon pro oblast veřejné správy – se přes obrovskou konkurenci dostal mezi tři finalisty dané kategorie.

 

Cílem soutěže je vyzdvihnout produkty disponující takovými vlastnostmi, které je významným způsobem odlišují od běžných produktů stejné kategorie. Stejně, jako v minulých kolech, i tentokrát bylo možné přihlásit libovolný produkt z oblasti informačních a komunikačních technologií. Při hodnocení je kladen důraz především na přínosy produktu pro zákazníka. Do finále soutěže tak mohou postoupit jak celkově inovativní produkty, tak i produkty se zajímavým funkčním zdokonalením, výrazně zjednodušeným ovládáním nebo třeba s výjimečně příznivou cenou.

HELIOS Pantheon je určen především pro organizace veřejné správy, které řeší obsáhlejší agendu a osloví především ty z nich, které jsou otevřené elektronizaci a inovacím. Uživatelé systému mají k dispozici širokou škálu funkcionalit, které uspokojí i organizace s náročnějšími požadavky a složitějšími procesy. Typicky se jedná např. o kontrolní mechanismy a reportingové výstupy, ty lze snadno implementovat díky Business Intelligence. HELIOS Pantheon navazuje na dlouhodobě úspěšný produkt HELIOS Fenix a doplňuje tak produktovou řadu pro veřejnou správu. Jeho stěžejní vlastností je maximální důraz na legislativní procesy. Součástí řešení je podpora a zabezpečení vzdálené práce a nástup připravovaného eGovernment cloudu. Samozřejmostí jsou napojení na spisovou službu i státní rejstříky.

„HELIOS Pantheon chápeme jako chrám opírající se o stabilní pilíře podporující digitalizaci veřejné správy v každé organizaci – přesná a relevantní data, snadná propojitelnost na jiné informační systémy a znalosti našich lidí pro vytváření špičkových řešení u našich zákazníků.“ říká Vladan Zalejský, ředitel divize Veřejná správa společnosti Asseco Solutions a dodává: „Tím více nás pochopitelně potěšilo, že odborná porota takto významné soutěže tuto naši snahu oceňuje. V letošním roce budou následovat další kola soutěže, přičemž absolutní vítěz bude zveřejněn až v jeho konci. Už nyní však víme, že můžeme být na svoji práci hrdí a věříme v dosažení nejvyšší mety.“

Společnost Asseco Solutions má bohaté zkušenosti s klienty veřejné správy, mezi její zákazníky patří řada měst i nejrůznějších obcí, dále pak příspěvkové organizace. Produkty pro veřejnou správu HELIOS Fenix a HELIOS eObec dlouhodobě využívá přes 2500 spokojených zákazníků.

 
Publikováno: 18. 2. 2021 | Počet přečtení: 247