zoomatech murr Schunk

GreMi KLIMA vyrábí technologické kontejnery

Zcela novou výrobu technologických kontejnerů umístila do Plané nad Lužnicí slovenská společnost GreMi KLIMA. Kompletně vybavené slouží např. jako zdroje k zajištění energetického chodu podniků a institucí.

 
Kontejnery využívá i výzkumné centrum očkování Vaccines ve středočeské Bohumili, kterému je dodala firma Zeppelin CZ. Aktuálně český závod GreMi KLIMA připravuje další tři desítky těchto zařízení pro společnost Siemens. Budou sloužit pro řízení a obsluhu paroplynových elektráren v zahraničí.„Primárně se věnujeme vzduchotechnice, ale v novém segmentu podnikání vidíme velký potenciál,“ říká Petr Mikeš, ředitel závodu GreMi KLIMA v Českých Budějovicích. Právě on je duchovním otcem záměru, pro který získal i majitele firmy Miloše Gregora. Díky tomu mohla loni v květnu v Plané nad Lužnicí zahájit provoz výrobní divize českobudějovického závodu. Ten byl založen v červnu 2018 a tvořila ho jen divize TZB (technického zařízení budov).

Do kontejnerů lze umístit technologie jako generátory, kompresory, vzduchotechniku, klimatizaci či elektrorozvaděče. Kontejnery lze spojovat, kombinovat i převážet. Právě mobilita patří mezi jejich velké výhody.

„V začátcích jsme dělali jen inženýring získaných projektů. Postupně jsme přešli na kompletní řešení od projektu, přes výrobu a instalaci technologií, až po zprovoznění,“ říká Petr Mikeš. Také díky tomu budějovický závod GreMi KLIMA své tržby během dvou let zvýšil z nuly na desítky milionů. V roce 2021 poprvé přesáhnou hranici 100 milionů korun.

„V tom je GreMi KLIMA neopakovatelná. Máte-li nápad a obhájíte-li si ho, dostanete prostor – a snažte se,“ uzavřel Petr Mikeš.Společnost GreMi KLIMA vznikla v roce 2004 a zaměřuje se především na přípravu a řešení vzduchotechnických projektů budov, včetně odsávání a vytápění. Firma se sídlem v Žilině v roce 2019 utržila 20,4 milionů euro, loni zhruba 17 milionů euro. Vedle pěti poboček na Slovensku má další tři v České republice, kde vloni kapitálově ovládla pražský Luwex. Tím vznikl nový lídr na trhu technického zařízení budov s tržbami přes 800 milionů korun.
 
Publikováno: 4. 2. 2021 | Počet přečtení: 401