zoomatech murr Schunk

Nový Peugeot e-Partner

Značka Peugeot se stává jedním z prvních výrobců, kteří v Evropě nabízejí kompletní řadu elektrických užitkových vozidel. Přichází s novým modelem e-Partner, který bude představen v druhé polovině letošního roku, s dojezdem až 275 km.

 

Nová generace modelu Peugeot Partner přišla na trh v roce 2018 a okamžitě zaujala místo v čele svého segmentu na evropském trhu. Nyní bude k dispozici se 100% elektrickým pohonem.

e-Partner nabízí dvě délky (L1 a L2), dvě verze karoserie (furgon a polokombi), tažnou kapacitu až 750 kg, užitečné zatížení 800 kg a dojezd v cyklu WLTP až 275 km. Jeho výhodou je možnost vjezdu do center měst s omezeným vjezdem a také jeho objem nákladového prostoru 4,4 m³, který je stejný jako mají verze se spalovacím motorem.Novinka je postavena na modulární platformě EMP2, která je schopna pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie. e-Partner nabízí 100% elektrický motor s výkonem 100 kW. Maximální točivý moment dosahuje 260 Nm a je k dispozici ihned po nastartování pro okamžitou reaktivitu. Motor má nulové vibrace, je tichý, odpadá řazení rychlostí, nevydává žádný zápach a samozřejmě neprodukuje žádné emise CO2.

Elektrické hnací ústrojí sestává z elektromotoru, invertoru a proudového měniče stejnosměrného a střídavého proudu. Stejně jako u e-Expertu došlo k úpravě reduktoru, aby lépe vyhovoval potřebám zátěže užitkových vozů. Novinka nabízí max. rychlost 130 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 11,2 sekundy.

Obě verze L1 i L2 jsou k dispozici s li-iontovou baterií o kapacitě 50 kWh, která zajišťuje výše udávaný dojezd. Nabíjecí zásuvka na levém zadním blatníku umožňuje několik způsobů nabíjení: přes standardní nebo zesílenou zásuvku, zařízení Wall Box či přes rychlodobíjecí stanici. Režimy nabíjení 50 kWh baterie jsou flexibilní a přizpůsobené všem situacím.

 
Publikováno: 29. 1. 2021 | Počet přečtení: 190