zoomatech murr Schunk

Pirelli bude obouvat elektrické Riviany

Pneumatiky na míru vyrábí značka Pirelli pro nespočet automobilových značek na světě. Jejich řady nyní rozšiřuje společnost Rivian, která je další velkou americkou nadějí v oblasti autoprůmyslu. Její první produkty – elektrický pickup R1T a elektrické SUV R1S – budou obuty pneumatikami Pirelli Scorpion.

 

Společnost Pirelli vyvinula speciální verze pneumatik určených pro pickupy a SUV – Scorpion Verde All Season, Scorpion Zero All Season a Scorpion All Terrain – aby splnila požadavky firmy Rivian a podpořila unikátní charakter jejích vozidel. Veškeré pneumatiky vyrobené pro Rivian ponesou speciální označení RIV a ELECT umístěné na bočnici.

Scorpion Verde (italsky zelená) All Season je ekologická celosezónní pneumatika Pirelli vyvinutá pro uživatele crossoverů, vozů SUV a pickupů. Technici Pirelli se při vývoji speciální verze pro Rivian zaměřili na splnění požadavku na nízký valivý odpor pneumatiky. Použili materiálovou směs s vyšším obsahem siliky, která snižuje spotřebu energie vozidla. Vyvinuli pro pneumatiku speciální formu, zúžili její dezén a dosáhli optimálního rozložení tlaku stopy.

Pirelli Scorpion Verde All Season pro Rivian zvyšuje efektivitu a dojezd vozidla. Současně je pneumatika navržena tak, aby kombinovala ovladatelnost na suché i mokré vozovce, pohodlí a možnost využití po celou sezónu, včetně trakce na lehce zasněženém povrchu. Pneumatiky Pirelli Scorpion Verde All Season pro Rivian jsou vyrobené z lehčích materiálů, které ale neomezují životnost ani výkon.

Označení Elect mají pneumatiky pro elektrické vozy. Pneumatiky totiž u těchto vozidel hrají významnou roli – jsou klíčové pro bezpečnost, výkon a optimalizaci dojezdu. Nabízejí elektrickým vozidlům řadu výhod díky svým specifickým technickým parametrům. Nízký valivý odpor pomáhá maximalizovat dojezd vozu, redukce hluku zase zaručuje tichý chod. A konečně, pneumatiky Pirelli s označením Elect nabízejí lepší trakci s ohledem na vysoké požadavky převodovky. Elektromotory dodávají maximální točivý moment již od nízkých otáček, a proto potřebují pneumatiky, které se zvládnou okamžitý přenos síly.

 
Publikováno: 29. 1. 2021 | Počet přečtení: 178