MURR2 Schunk

Připravuje se vývoj energeticky čistých lodí

Samsung Heavy Industries (SHI) a Bloom Energy podepsaly dohodu o společném vývoji lodí poháněných palivovými články. Jde o spolupráci, která je v souladu se záměrem snížení emisí produkovaných lodní dopravou.

 

Záměry Mezinárodní námořní organizace jsou cíle na snížení emisí produkovaných lodní dopravou, která figuruje mezi pěticí největších světových znečišťovatelů. Do roku 2050 chce snížit emise o 50 % ve srovnání s rokem 2018, kdy byl tento záměr odsouhlasen. Protože palivové články vyrábějí energii elektrochemickou reakcí, aniž by spalovaly palivo, mají být tyto nové lodě schopny zlepšit kvalitu ovzduší snížením emisí částic, včetně NOx a SOx, o více než 99 % a snížit emise CO2. Cílem je představit v roce 2022 design těchto plavidel potenciálním zákazníkům.

Společná dohoda o vývoji vychází z principiálního schválení pro ropné tankery Aframax poháněné palivovými články, další třída lodí bude předložena ke schválení návrhu pro přepravce LNG.

„SHI plánuje vývoj ekologicky šetrných lodí, s cílem nahradit všechny stávající hlavní a generátorové motory pohonem s vysoce účinnými palivovými články, aby byly v souladu s environmentálními cíli Mezinárodní námořní organizace pro roky 2030 a 2050," řekl Haeki Jang, viceprezident SHI pro prodej lodí a vrtné techniky.

 
Publikováno: 6. 1. 2021 | Počet přečtení: 277