MURR2 Schunk

Zlatá medaile pro nejbezpečnější lehký užitkový vůz

Konsorcium Euro NCAP, které je tvořeno evropskými ministerstvy dopravy, autokluby, sdruženími pojišťoven a výzkumnými instituty, ocenilo po absolvovaných testech Volkswagen Transporter T6.1 zlatou medailí.

 

Rychle rostoucí internetový obchod vede k prudkému nárůstu poptávky po doručovacích službách. Počet lehkých užitkových vozů na silnicích se v důsledku toho zvyšuje. Pro konsorcium Euro NCAP to byl podnět k testování dostupnosti a funkčnosti asistenčních systémů lehkých užitkových vozů v segmentech B a C/D s celkovou hmotností až 3,5 tuny. Aktuálně konsorcium testovalo bezpečnost 19 lehkých užitkových vozů. Pozornost přitom zaměřilo na dostupnost a funkčnost systémů v oblasti aktivní bezpečnosti.

Organizace Euro NCAP došla po rozsáhlých testech k závěru, že nejlepších výsledků v nich dosáhl Volkswagen Transporter T6.1: „Transporter nabízí zákazníkům široký výběr výkonných bezpečnostních funkcí, a za to dostává po testech Euro NCAP zlatou medaili. Transporter stanovuje v roce 2021 měřítka pro ostatní lehké užitkové vozy.“

Volkswagen Užitkové vozy nabízí pro modelovou řadu T6.1 široký sortiment asistenčních systémů, které zahrnují velký počet bezpečnostních a komfortních funkcí. Transporter tak dokáže uspokojit individuální požadavky zákazníků prostřednictvím vyspělých systémů, mezi něž patří mj. asistent pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“, asistent pro detekci překážek před vozem „Front Assist“ s funkcí nouzového brzdění City nebo adaptivní tempomat ACC s automatickým udržováním bezpečné vzdálenosti od vozidla vpředu a s omezovačem rychlosti. Uvedené systémy jsou spolu s mnoha dalšími funkcemi nabízeny firemním zákazníkům ve výhodném paketu asistenčních systémů Plus.

 
Publikováno: 31. 12. 2020 | Počet přečtení: 282