murr Schunk

Nová Kia Sorento si také odváží pět hvězd

Značka KIA dosáhla se svým novým SUV Sorento nejlepšího možného výsledku v bezpečnostních testech organizace Euro NCAP. Celá modelová řada Sorento včetně připravované varianty Plug-in Hybrid dosáhla maximálního 5hvězdičkového hodnocení.

 
Sorento dosáhlo výsledku 82 % za ochranu dospělých cestujících, 85 % za ochranu dětských pasažérů, 63 % za ochranu chodců a 87 % za bezpečnostní asistenční systémy.Komisaři Euro NCAP ocenili Sorento zejména za zachování neporušeného prostoru pro posádku v případě nehody, včetně vysoké úrovně ochrany všech pasažérů bez ohledu na tělesný vzrůst nebo konkrétní polohu při sezení. V nárazovém testu do boční bariéry vykázal vůz kvalitní ochranu všech kritických částí těla, kdy Sorento dokonce získalo maximum bodů za ochranu dětských pasažérů. V testech sedadel a hlavových opěrek se prokázala dobrá ochrana cestujících před rizikem poranění krku v případě zadního nárazu. Systém autonomního nouzového brzdění, který je součástí standardní výbavy každého Sorenta, napomohl vyhnout se kolizi při testování v kategorii ‚bezpečnostních asistenčních systémů‘*.

K výsledkům hodnocení bezpečnosti vozu rovněž přispěla karoserie se zastoupením komponent z vysokopevnostní oceli AHSS; torzní tuhost karoserie je o 12,5 % vyšší než v případě modelu považovaného v tomto automobilovém segmentu za ‚leadera bezpečnosti‘. Každý vůz je standardně vybaven sedmi airbagy vč. nového čelního centrálního airbagu, který zajišťuje dodatečnou ochranu hlavy pro cestující na předních sedadlech. Navíc jsou standardně vybavena stabilizačním systémem Kia VSM a elektronickým řízením stability vozu, pomáhajícím řidiči udržet kontrolu nad vozidlem při brzdění a průjezdu zatáčkami.Prodej nového Sorenta byl již zahájen na evropských trzích; nová varianta Sorento Plug-in Hybrid se začne prodávat v průběhu 1. čtvrtletí 2021.
 
Publikováno: 11. 12. 2020 | Počet přečtení: 269