murr Schunk

Pět hvězdiček pro nový Seat Leon

Od nezávislé organizace Euro NCAP, která do letošního roku používá přísnější zkušební metodiku, získal nový Leon pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti.

 
Klíčovou změnou v testech Euro NCAP je zavedení čelního nárazu jedoucího vozu do pohybující se bariéry, který nahradil náraz do deformovatelné bariéry s mírným přesazením. Tento test pomáhá lépe hodnotit ochranu cestujících uvnitř vozu a účinnost přední deformační zóny. Vylepšeny byly i boční nárazy, které zahrnují změny rychlosti a hmotnosti při bočním bariérovém testu, čímž se zvýšila jeho náročnost. Euro NCAP navíc poprvé zkoumá při bočním nárazu také ochranu spolujezdce vpředu, přičemž se zaměřuje na potenciální kontakt mezi ním a řidičem.Bezpečnost jako součást DNA

Nový Leon dokáže předvídat jízdní situace, protože je vybaven řadou nejmodernějších bezpečnostních systémů s přístupem k datům z mnoha senzorů, ale ještě důležitější je jeho schopnost přizpůsobovat se jejich změnám.

Systémy, mezi něž patří autonomní nouzové brzdění, asistent pro změnu jízdního pruhu a asistent pro couvání z parkovacího místa, rozpoznávání dopravních značek, asistent pro jízdu v dopravní koloně, asistent dálkových světlometů a přednárazový asistent, úzce spolupracují, čímž vytvářejí kolem vozidla a cestujících ochranou bublinu.

Bezpečnostní výbava navíc zahrnuje také sedm airbagů včetně nového standardního centrálního bočního airbagu vpředu, který zabraňuje potenciálnímu kontaktu hlav řidiče a spolujezdce vpředu např. v případě boční kolize. Nový Leon je tak jedním z nejbezpečnějších vozidel na současném trhu, což potvrzují i nové zkušební metody používané organizací Euro NCAP.Organizace Euro NCAP testovala nový Leon ve verzích poháněných spalovacími motory i ve variantách s externě nabíjitelným hybridním pohonem. Leon dosáhl vynikajících výsledků ve všech oblastech: ochrana dospělých cestujících 92 %, ochrana dětí 88 %, ochrana zranitelných účastníků silničního provozu 71 % a bezpečnostní asistenční systémy 80 %.
 
Publikováno: 11. 12. 2020 | Počet přečtení: 251