murr Schunk

Volvo přejde zcela na elektřinu

Automobilka Volvo bude montovat elektromotory ve své švédské továrně ve Skövde, kde se zároveň chystá zahájit kompletní produkci vlastních elektromotorů. Za tímto účelem hodlá do továrny investovat 700 mil. švédských korun.

 

V rámci svého závazku stát se výrobcem prémiových elektrických vozů usiluje Volvo pod vlastnictvím čínské společnosti Geely o to, aby v roce 2025 tvořila plně elektrická vozidla 50 % jejího ročního objemu prodeje, zatímco zbytek budou tvořit hybridy.

Elektromotory, které postupně přebírají u značky Volvo roli klasických spalovacích motorů, představují společně s akumulátory a výkonnými elektronickými systémy základní stavební kameny elektrických vozidel. Souhra těchto tří komponentů představuje zásadní předpoklad pro vývoj prémiových elektrických vozů.

Navrhováním a vývojem elektrických motorů Volvo se zabývají ve švédském Göteborgu a v čínské Šanghaji. V předchozí části letošního roku otevřelo Volvo v Šanghaji novou laboratoř zaměřenou na výrobu elektrických motorů, která doplňuje stávající vývojové centrum v Göteborgu a nejmodernější laboratoře na akumulátory v Číně a ve Švédsku.

Zbývající činnosti švédské továrny na motory ve Skövde, které se týkají spalovacích motorů, budou převedeny pod samostatnou dceřinou firmu automobilky, jejíž název je Powertrain Engineering Sweden, zkráceně PES. Jak bylo zveřejněno již dříve, provoz společnosti PES bude sloučen s operacemi automobilky Geely.

 
Publikováno: 11. 12. 2020 | Počet přečtení: 265