murr Schunk

Co nového přináší CAD řešení ZW3D pro rok 2021?

Inovovaná verze ZW3D 2021 nabízí spoustu vylepšení a pár nových funkcí, které uživatelům usnadní práci ať už z kanceláře nebo z domova.

 
Nový modul ECAD umožňuje konstrukci elektronických obvodů. Nyní lze snadno navrhnout mechatroniku v jednom prostředí. Elektrokonstruktér si tak může navrhnout obal elektroniky dle svých představ. Umožňuje import a export IDF formátu, což je neutrální formát pro výměnu informací mezi systémy pro návrh plošných spojů (ECAD) a mechanickými CAD systémy, jako je ZW3D apod.

Základna s osami a osa základny – tato funkce umožní vkládat a vytvářet souřadné systémy tam, kde je potřebujete, případně dejte programátorovi informaci o nulových bodech. Dovolí vytvořit kartézský souřadný systém, ve kterém je možné vytvářet skici nebo pomůže při vytváření PMI kót.Vylepšený návrh skici – návrh skici je jedním ze stavebních kamenů CAD konstrukce, proto každé vylepšení může mít velký vliv na přehlednost a kvalitu vaší skici. Mezi vylepšené funkce v této oblasti patří např. Automatická vazba odsazení, která při dobře definované skice vznikne automaticky. Dříve bylo nutné znovu vytvářet vazby, což byl velmi zdlouhavý a složitý proces, např. při vytváření drážek pro těsnění apod. Dalšími prvky jsou nová popisová skica, vybarvené pole v uzavřené oblasti skici nebo přemístění celé skici přímo v jejím prostředí. Všechna tato vylepšení opět přispívají k efektivnější konstrukci projektů.

Hledání příkazů – je nová funkce umožňující rychlý přístup ke všem funkcím.

Mapa znaků – další nová funkce, která slouží k zaznamenání pracovního postupu a jeho následného použití, aniž by bylo potřeba opětovně vybírat a nastavovat parametry daných funkcí. Takto velmi rychle, efektivně a hlavně pokaždé stejně vytvoříte operace pro perfektní návrh.

Optimalizované plošné modelování –
nabízí křížový řez pro ořezání a sešití více povrchů najednou. Volba G2 pro je užitečná při použití prolnutí složitějších ploch. Nyní je k dispozici vyšší tolerance pro přesnější modelování.

Optimalizované funkce v tvorbě sestav – umožňuje hromadnou editaci atributů, vylepšenou editaci vazeb, novou kontrolu přesahů nebo vložení virtuálních komponent. Obzvlášť zajímavá funkce je vytvoření pojmenovaných skupin v sestavách obsahujících větší množství komponent, která vám velmi zjednoduší orientaci v sestavách.

Vylepšení tvorby výkresů – nová tabulka bodů a kót vám umožní vytvořit perfektní podklady pro výstupní kontrolu, která se může řídit těmito souřadnicemi, nebo také dobře poslouží pro doplnění podkladů technologického postupu s vyznačenými souřadnicemi dle potřeby. Nyní můžete k výkresu připojit libovolný externí soubor tzv. OLE objekt, který doplní vaši výkresovou dokumentaci.Jak je patrné z výše zmíněných vylepšení a novinek, změny cílí především na efektivnější a rychlejší používání a tvorby CAD dokumentace, což je v této době více než důležité. Každý tyto funkce určitě ocení. Neváhejte si ZW3D CAD vyzkoušet a požádejte nás o zkušební licenci, kterou vám poskytneme ne jen na 30 dní jako v minulých letech, ale rovnou na 60 dní zdarma. Stačí napsat na adresu zw3d@t-support.cz
 
Publikováno: 9. 12. 2020 | Počet přečtení: 243