asseco Aimtec murr

Nové vestavné plynové krby

Společnost Karma Český Brod představila novou řadu vestavných krbů Noblesse 700 a 900, které vytopí místnosti o velikosti až 230 m3. Nabízejí naprostou bezpečnost provozu a lze je ovládat dálkovým ovládáním včetně možnosti využití wifi modulu. Konstrukce umožňuje sledovat planoucí oheň.

 

Vestavné plynové krby řady Noblesse můžou být v provedení prosklení LF, LRF, RF. Mají uzavřenou spalovací komoru. Spaliny jsou odváděny odtahovým systémem (koaxiální odkouření horizontální nebo vertikální), zároveň vzduch pro hoření je nasáván v rámci odkouření z venkovního prostředí. Díky své konstrukci a technickému provedení jsou krby i velmi úsporné a dokáží pracovat ve výkonu od 4,3 kW při zachování svých hlavních předností až do 13,2 kW.

Krby jsou provozně plně řízené elektronicky. Tepelné pohody je dosaženo velmi rychle. Díky konstrukci teplo vyzařuje do svého okolí a za pomoci průduchů v horní části je možné přivádět teplo i do dalších prostor sousedních místností. Vždy záleží na zvoleném provedení obestavby i volbě průduchů uschovaných pod instalovanou mřížkou v rámci místnosti. Konstrukce spalovací komory doplněna keramickými prvky nad hořákem umožňuje pohled na planoucí oheň, který je srovnatelný s krby na dřevo. Krb je vybaven celkem pěti hořáky. Díky modulaci plamene může pracovat ve velmi úsporném režimu, aniž by to ovlivnilo pohled na planoucí oheň.

Na rozdíl od klasických krbů na pevné palivo lze u plynových jednoduchým způsobem nastavit požadovanou teplotu v místnosti, kterou plynový krb automaticky udržuje.

 
Publikováno: 4. 12. 2020 | Počet přečtení: 697