murr Schunk

ENGEL – nový duo speed

Nový vstřikovací stroj firmy ENGEL v sobě kombinuje vysokou produktivitu a účinnost s krátkými dobami cyklů v širokém rozsahu upínacích sil.

 
Stroj řady duo speed, který je k dispozici s uzavíracími silami od 5000 do 11 000 kN, je zaměřen na výrobce nádob a skladovacích a přepravních kontejnerů.

Novinka, kterou výrobce charakterizuje jako velmi čisté a energeticky účinné řešení, je založena na platformě ENGEL duo, která je již více než 25 let vyzkoušena a testována na globálních trzích a je speciálně přizpůsobena požadavkům aplikací balení jak na straně upínací, tak i vstřikovací jednotky.

„Především u nádob a logistických produktů rozšiřuje duo speed portfolio do vyššího rozsahu uzavírací síly. Vývoj se soustředil na krátké doby cyklu,“ říká Christoph Lhota, viceprezident firmy ENGEL pro packaging s tím, že s dobami suchého cyklu mezi 2,35 a 3,4 vteřin je duo speed nejrychlejším dvoudeskovým vstřikovacím lisem na trhu.

K vynikající efektivitě nákladů dále přispívá kompaktní dvoudesková technologie firmy ENGEL. U všech velikostí uzavírací síly je stroj duo speed kratší než srovnatelné vstřikovací stroje používané v této oblasti použití, což šetří drahý prostor v dílně. Geometrie desky byla navíc optimalizována pro speciální požadavky obalového průmyslu.

Díky odkrytým vodícím sloupům mají vstřikovací stroje řady duo velmi čistou plochu formy a dosahují vysoké energetické účinnosti. Spoléhají na energeticky úspornou servohydrauliku ENGEL ecodrive s optimálním bodem výkonu.

Stroj je již standardně vybaven bariérovým šnekem a zpětným ventilem s posuvným kroužkem optimalizovaným pro PP a HDPE plasty. Pro obzvláště rychlé vstřikování se používají optimalizované akumulátory.Toto rozšíření portfolia firmy ENGEL jí dává možnost optimálně využít veškerý potenciál účinnosti a kvality, od tenkostěnných obalů a uzávěrů až po silnostěnné velké kontejnery s dokonale sladěným řešením. Kromě strojů řady duo speed vyvinul rakouský výrobce speciálně pro aplikace v obalovém průmyslu i řadu vstřikovacích lisů e-cap a e-speed.
 
Publikováno: 3. 12. 2020 | Počet přečtení: 267