murr Schunk

Projektory s prémiovým designem

Společnost BenQ uvádí na trh modely V6000 a V6050. Novinky z oblasti DLP laserových projektorů nabízí velmi krátkou projekční vzdálenost a kvalitní obraz s přesnými barvami v prémiovém designu vhodném do obývacího pokoje.

 

Oba modely reprodukují obraz ve 4K rozlišení 3840 x 2160 obrazových bodů, pokrývají barevný prostor DCI-P3 z 98 % a 96 % Rec.709. Laserový zdroj světla poskytuje vysokou svítivost 3000 ANSI lumenů, dlouhou životnost 20 000 hodin a technologii HDR-PRO, která podporuje formáty HDR10 i HLG a zahrnuje také automatické techniky korekce barev.

Novinky využívají tzv. MEMC, pokročilé technologie pro odhad a kompenzaci pohybu zajišťující maximálně plynulé video bez rozmazání. Zajímavostí je automaticky zatahující se kryt a pohybový senzor. Kryt se zavře, jakmile není projektor využíván, čímž chrání čočku před hromaděním prachu.

V projektorech jsou integrovány 10wattové přední reproduktory zakládající se na prémiovém zvukovém systému treVolo. Poskytují vyvážený a věrný zvuk působivého výkonu. Dále jsou vybaveny pohybovým snímačem sloužícím k detekci pohybu samotných projektorů. Jakmile dojde k jeho nadzvednutí, okamžitě se vypne zdroj laserového světla tak, aby nedošlo k nechtěnému přímému zasažení očí. K dispozici je také praktické pravítko skryté v zadních rozích, které umožňuje snadné nastavení projekční vzdálenosti a tím i velikosti promítaného obrazu pro opětovné nastavení pozice při přemístění, např. při úklidu aj.

 
Publikováno: 3. 12. 2020 | Počet přečtení: 222