murr Schunk

Supersportovní Huracán pojede na Bridgestone

Značka Lamborghini si vybrala Bridgestone jako dodavatele pneumatik pro nový supersportovní vůz Lamborghini Huracán STO, který bude uveden na trh v roce 2021.

 

Pro tento výkonný model Huracán STO vyvinul Bridgestone specifickou pneumatiku Potenza. Jde o vysokovýkonnou pneumatiku, která maximalizuje trakci, jízdní vlastnosti i ovladatelnost a umožňuje dosahovat extrémních celkových výkonů.

Nová zakázková pneumatika je výsledkem dokonalé fúze technologie a designu a vychází ze spolupráce mezi oběma partnery. Klíčem k úspěchu je kombinace dezénu a konstrukce vnitřního prostoru pneumatiky za využití nejmodernějších technologií.

Potenza má asymetrický dezén, který zrychluje reakce na řízení a zvyšuje stabilitu při průjezdu zatáčkou. Struktura prostřední části běhounu mezi ramenními oblastmi při průjezdu zatáčkou rovnoměrně rozděluje tlak na celou styčnou plochu. Tyto prvky, ve spojení s nově vyvinutou směsí běhounu, která zvyšuje adhezi, poskytují řidičům vozu Huracán STO sportovní výkony na úrovni závodních vozů.

Pro zakázkovou pneumatiku využil Bridgestone svou technologii virtuálního vývoje a dosáhl v rámci vývojového procesu maximálních výsledků navzdory omezením, která přinesla pandemie Covid-19. Díky tomu dosáhly pneumatiky Potenza vynikajících výkonů ve stanoveném časovém rámci. Výrobce testoval různé kombinace ve virtuálním prostředí a ve virtuálním jízdním simulátoru začlenil chování pneumatik do systému vozidla, aby pro Lamborghini nalezl dokonalou kombinaci. Výsledný proces byl od začátku až do konce efektivnější a přinesl také nižší zatížení životního prostředí.

Výroba modelu Lamborghini Huracán STO bude zahájena na začátku roku 2021. Bridgestone bude kromě individualizované pneumatiky Potenza, zaměřené především na silniční provoz, dodávat také speciální verzi, homologovanou rovněž pro silniční provoz, ale optimalizovanou pro jízdu na závodních okruzích. Tato varianta využívá „závodní“ technologie, které maximalizují výkony vozidla na závodním okruhu, a to především na suchém povrchu.

 
Publikováno: 30. 11. 2020 | Počet přečtení: 186