murr Schunk

Vláknový popisovací 20W laser

Nový 20W vláknový laserový systém LP-RV s velmi krátkým pulsem je ideální pro popis nejrůznějších materiálů. Od podsvícených přepínačů pro automobily, přes elektronická zařízení, zdravotnické aplikace až po kovové součástky nebo plastové výlisky.

 

Laserový systém LP-RV dosahuje pulsu v délce pouhé 1 ns. Proto je tepelný účinek na obrobek velmi krátký a snižuje nežádoucí účinky, jako je změna barvy, spálení nebo deformace. Toto nastavení laseru je ideální pro vysoce kontrastní popis plastů.

Délku pulsu laseru je možné nastavit v sedmi krocích až na 200 ns. To umožňuje precizní a permanentní popis kovových výrobků. To znamená, že k dosažení popisu s vysokým kontrastem na kovových i plastových výrobcích potřebujete pouze jeden laserový systém.

Pro velmi malé znaky

Nízká produkce tepla během procesu popisování umožňuje popis velmi malých znaků o velikosti pouhých 0,15 mm x 0,15 mm. Díky velmi krátkému pulzu s vysokou rychlostí opakování LP-RV umí popisovat i ve vysokém taktovacím čase.

Tříjednotková konfigurace, kde jsou laserová hlava, laserový oscilátor a kontrolér oddělitelné, podporuje rychlý instalační proces. Na rozdíl od běžných laserových popisovačů, lze velmi kompaktní popisovací hlavu, zatímco je oddělená od kontroléru, snadno přemístit a instalovat do výrobní linky.

Díky tomu je nový laserový systém velmi flexibilním a zároveň šetří čas nutný pro údržbu. Laserová hlava má pasivní chlazení a disponuje krytím IP64 pro trvalé a bezproblémové použití také v prašném či olejem kontaminovaném prostředí. Kontrolér systému je vybaven filtry pro eliminaci elektrického šumu, aby bylo zajištěno bezpečné, spolehlivé a kvalitní laserové popisování během celého výrobního procesu.

Nový software NAVI SMART

Stejně jako konfigurace tříjednotkového hardwaru usnadňuje instalaci laserového systému LP-RV, zjednodušuje nový software NAVI SMART přípravu textů, log nebo 2D kódů a tím urychlí nastavení celého popisu.

Integrovaná funkce Smart Condition Setting disponuje rozsáhlou znalostí laserového popisu, jako je výkon laseru, rychlost skenování nebo šířka pulsu. Výběrem jedné ze 14 předvoleb může uživatel rychle otestovat popis různých materiálů, jako je železo, nerezová ocel, hliník a široká škála plastů. Po připojení na kamerový systém se LP-RV stává výkonným automatizovaným popisovacím laserovým řešením.Systém výstupní kontroly

Řadu LP-RV lze připojit přímo ke kamerovému systému výstupní kontroly. To umožňuje provádění řady operací, jako je např. detekce polohy obrobku, úprava polohy popisu a kontrola naskenovaných informací vyznačeného kódu Data Matrix (DMC), bez použití PLC. Navíc jsou k dispozici nové síťové jednotky EtherNet / IP a PROFINET, které podporují připojení PLC prostřednictvím těchto průmyslových sítí. Instalace dalších síťových jednotek je snadná a může být provedena kdykoli.

 
Publikováno: 27. 11. 2020 | Počet přečtení: 208