murr Schunk

Uchopovač pro náročné aplikace

Společnost OnRobot představila svůj nejnovější přírůstek – paralelní uchopovač 2FG7 s certifikací IP67 – pro použití v čistých provozech pro maloobjemovou výrobu o mnoha sériích.

 

Uchopovač je navržen tak, aby firmám všech velikostí umožnil rychlé nastavení uchopovacích aplikací, nasazení během několika minut a zvládnutí vysokého užitečného zatížení i ve stísněných prostorech. Novinka 2FG7 je ideální pro maloobjemovou výrobu o vysokém počtu sérií. Poskytuje rychlou návratnost investic pro mnoho rozdílných aplikací včetně obsluhy strojů, manipulace s materiálem a montáže.

Univerzální model 2FG7 s maximálním užitečným zatížením 11 kg, rozsahem vnějšího úchopu až 74 mm a uchopovací silou 20–140 N, snadno zvládne těžké a objemné předměty. S rozměry (156 x 158 x 180 mm) menšími než u uchopovačů RG2 a RG6 avšak s větší výkonností představuje ideální nástroj pro použití v malých pracovních buňkách, což je hlavním bonusem zejména v rušných výrobních zařízeních, kde je pracovní plocha vzácnou komoditou, a v aplikacích s omezeným manévrovacím prostorem.Výrobcům všech odvětví umožňuje rychlé a snadné nastavení uchopovacích aplikací díky hladké integraci s kolaborativními a lehkými průmyslovými roboty všech hlavních značek. Snadné použití uchopovače umožnuje rychlé nasazení, výrazně snižuje potřebu vlastních dílů a zkracuje dobu návratnosti investic. Proces nasazení dále zjednodušují inteligentní funkce zpětné vazby, včetně detekce úchopu a detekce ztraceného úchopu.

Certifikováno pro čisté prostory

2FG7 představuje uchopovač připravený k výrobě tak, aby vydržel náročné výrobní podmínky a aplikace. Má certifikaci IP67 a rovněž ISO Class 5 pro čisté prostory vyžadovanou pro mnoho manipulačních aplikací ve farmaceutickém a hi-tech průmyslu. Rovněž vyhovuje normě ISO/TS 15066, pokud jde o hodnocení rizika pracovišť s kolaborativními roboty.

Jeho srdcem je elektromotor poskytující řadu výhod oproti pneumatickým uchopovacím systémům. Uživatelé 2FG7 mohou snadno programovat nastavení síly, rychlosti a zdvihu pomocí intuitivního softwarového rozhraní. Protože umožňuje rychlé a snadné úpravy nastavení v závislosti na manipulovaných částech, je uchopovač ideální pro výrobu vysokého počtu malých produktových sérií.Přesný elektromotor poskytuje uchopovači přesnost polohy prstů s citlivostí 0,1 mm a rychlost úchopu 200 mm/s. Flexibilitu v široké škále aplikací zajišťuje schopnost koncových uživatelů přesně nastavit rozsah, tlak a polohu prstů. Pneumatické uchopovače naproti tomu poskytují jen omezené řízení síly s nízkou přesností s pomocí nastavení tlaku vzduchu. Pneumatické systémy dále neposkytují možnosti inteligentní detekce úchopu a mohou negativně ovlivnit kvalitu vzduchu uvolňováním nečistot do pracovního prostředí.

 
Publikováno: 26. 11. 2020 | Počet přečtení: 233