murr Schunk

Dny otevřených dveří na VŠTE

Dnes, 26. listopadu 2020, proběhne tradiční Den otevřených dveří na českobudějovické Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE). Vzhledem k současné epidemiologické situaci však poprvé netradičně, čistě v on-line formě.

 
Během dne je připraven přednáškový blok, ve kterém se zájemci o studium dozvědí všechny podstatné informace, které se jim mohou hodit v případě, že se rozhodnou jít studovat na tuto na mladou veřejnou vysokou školu, která během svého působení však stačila již získat řadu certifikátů a ocenění, včetně certifikátů od Evropské komise (DS Label a ECTS label), které umožňují studentům nechat si předměty uznat na jiných vysokých školách u nás i v zahraničí.

Renomé a popularitu si však rychle získala i mezi samotnými studenty – mj. opakovaně uspěla v soutěži Fakulta roku, kde v roce 2015 dokonce obsadila první místo v kategorii technika. Zájemci o studium se v rámci akce dozvědí, kdy a jakým způsobem je možné podat přihlášku, i potřebné informace o všech studijních programech – v současné době nabízí VŠTE Bc. a Ing. programy v oblastech ekonomiky, personalistiky, strojírenství, stavitelství a dopravy a logistiky – a v předmětech, které se na škole vyučují a samozřejmě ještě mnoho dalšího.

Od ostatních českých VŠ a univerzit se VŠTE odlišuje svým výrazným zaměřením na praxi. Studijní programy mají v posledním ročníku do osnov zahrnut v ČR nadstandardní jeden semestr odborné praxe. Spolupráce s vybranými firmami podle studijních programů je proto rysem celého studia a absolventům to nabízí větší prostor i šance při hledání práce. Škola má nyní uzavřeno téměř tisíc rámcových dohod o praxích, na které ročně vysílá zhruba 900 studentů. Představí se také obě studentské organizace, které na škole působí a do kterých se studenti mohou přihlásit – Studentskou unii a ESN VŠTE Budweis – a samozřejmě také i sportovní družstva, do jejichž činnosti se mohou rovněž zapojit.

Po přednášce, která proběhne od 14:00 na školním youtubovém kanálu bude následovat komentovaná video prohlídka areálu školy během níž se účastníci Dne otevřených dveří seznámí s nejdůležitějšími místy.
 
Publikováno: 26. 11. 2020 | Počet přečtení: 219