murr Schunk

Nové radarové vysílače pro měření hladiny

O dva nové přírůstky radarových vysílačů obohatil Siemens řadu Sitrans. Jde o vysílače s frekvencí 80 GHz. Tyto malé vysokofrekvenční vysílače, které jsou velmi snadno nastavitelné, poskytují spolehlivé měření i v nejnáročnějších podmínkách.

 

Model Sitrans LR140 se vyznačuje jednoduchostí komunikace přes proudovou smyčku 4–20 mA a je možné jej nakonfigurovat pomocí bezdrátové technologie Bluetooth a mobilní aplikace Sitrans mobile IQ. Druhý model Sitrans LR150 nabízí displej se čtyřmi tlačítky jako volitelné rozhraní pro konfiguraci nebo monitorování. Radar lze také konfigurovat prostřednictvím Bluetooth a mobilní aplikace Sitrans mobile IQ nebo vzdáleně pomocí Simatic PDM přes 4–20 mA/HART.

Průvodce rychlým nastavením zprovozní vysílač během několika minut. Na míru upravená technologie mikročipů má navíc rychlou odezvu a extrémně vysokou citlivost k detekci i těch nejslabších signálů. Spolehlivé údaje znamenají pro operátora minimální výskyt nebezpečných situací, jako jsou např. šplhání po nádržích, vyklánění se přes jímky nebo plazení se do stísněných prostor kvůli údržbě přístrojů. Navíc nulová blokovací vzdálenost umožňuje měření až k senzoru, a tím i úsporu nákladů využitím maximálního rozsahu měření. Dvoumilimetrová přesnost zvyšuje provozní bezpečnost díky přesnému měření v celém rozsahu aplikace. Celé toto rozsáhlé řešení je zabaleno v ponořitelném pouzdře vyrobeném z odolných materiálů proti korozi.

Integrace analytických dat či dat z oblasti řízení procesů do provozu přináší nové příležitosti, jak řešit otázky bezpečnosti, jak analyzovat procesy či identifikovat oblasti pro zlepšení. Uživatelé mohou pohodlně sledovat měření hladiny nebo diagnostické a údržbové informace z velínu, nebo se připojit do cloudového operačního IoT systému Siemens.

 
Publikováno: 24. 11. 2020 | Počet přečtení: 190