murr Schunk

Japonská policie bude stíhat prohřešky v Lexusu LC

Arzenál japonské dopravní policie se rozšířil o sportovní Lexus LC, který se bude podílet na omezování počtu dopravních nehod. Sportovní kupé dostaly bezpečnostní složky prefektury Tochigi.

 

Lexus využijí při stíhání řidičů, ale i k propagačním účelům. Auto dostalo charakteristický černobílý potisk, pro japonskou policii typický. Jedná se o Lexus LC ve verzi 500, tedy poháněný atmosférickou V-osmičkou 5,0 s nominálním výkonem bezmála 480 koní.

Na japonském trhu takové auto pořídíte za nejméně 13 500 000 jenů, což jsou necelé 3 miliony korun. Zajímavé je, že policie v prefektuře Tochigi dostala již dříve také sportovní Nissan GT-R.

Vylepšený Lexus LC

Lexus letos přišel s několika vylepšeními modelu LC. Změny se týkají jak klasické varianty 500, tak hybridní verze 500h. Desetistupňová převodovka nyní Lexusu LC 500 umožňuje dosáhnout vyšších otáček se škrticí klapkou otevřenou na 50–70 %.

Při použití u hybridní varianty s výkonem téměř 360 koňských sil převodovka mnohem ochotněji podřazuje a umožňuje tak mnohem dynamičtější jízdu. Neodpružená hmota Lexusu LC je nyní také o 10 kg nižší, což má pozitivní vliv na řízení.

 
Publikováno: 20. 11. 2020 | Počet přečtení: 238