murr Schunk

Renault Kiger – prototyp SUV pro Indii

Představením prototypu Kiger nechává Renault nahlédnout do budoucnosti zcela nového modelu. Sériový vůz, který vzejde z tohoto prototypu, bude novým přínosem pro současný sortiment vozů Renault v Indii, doplní tak modely Kwid, Duster a Triber.

 
Indie je již několik let jedním z nejatraktivnějších automobilových trhů na světě. Renault tento potenciál identifikoval a v Indii působí od roku 2005. Místnímu trhu přizpůsobil úspěšné modely, jako je Duster, a představením originálních produktů, jako jsou Kwid a Triber, způsobil revoluci v některých segmentech. SUV Kiger je dalším krokem k posílení přítomnosti značky v Indii.Malé SUV Kiger bylo zrozeno ze spolupráce francouzského a indického designového oddělení značky Renault. Představuje dobrodružné vzezření, které vyzařuje atraktivní energii, poutající pozornost. Na první pohled zaujme výrazněji tvarovanou kapotou, nízkým čelním sklem a částečným efektem plovoucí střechy. Zužující se zrcátka na obou stranách připomínají křídla letadla.

Spodní část je mohutnější, 19palcová kola orámovaná velkými hranatými blatníky dodávají vnějšímu vzhledu sílu. Světlá výška 210 mm se zesíleným podvozkem a výraznými křivkami potvrzuje dobrodružného ducha tohoto SUV. Sportovní stránka je podtržena dvojitými, na střed umístěnými koncovkami výfuku..

Zelená barva Aurora borealis byla vyvinutá speciálně pro tento prototyp – mění se podle světla a úhlu pohledu. Je vyzdobena tajemnými modrými a fialovými odlesky, díky nimž je automobil stejně tak zajímavý, jako svůdný. Podsvícené detaily zvýrazňují některé hliníkové prvky, jako jsou dveře a kliky, detaily nárazníku, lišty s vykládanou dekorací, i obrysy loga.Výrobní model, jemuž předchází, bude cílit na zákazníky ze segmentu B, hledající inovaci a modernost, kteří představují 51 % indického trhu. Je dostatečně kompaktní, aby se vešel kamkoli a překvapivě prostorný pro celou rodinu. Proto bude jeho hřištěm především město, zároveň si ale dokáže poradit i s venkovským terénem.
 
Publikováno: 19. 11. 2020 | Počet přečtení: 247