murr Schunk

Nejkompaktnější elektrokoloběžka už i v Česku

Společnost Segway-Ninebot uvedla na český trh nový model elektrické koloběžky pod typovým označením Air T15E. Jde o nejkompaktnější model určený především pro kratší jízdy po městě.

 

Nová koloběžka má sloužit pro městský provoz pro dennodenní dojíždění na tzv. „poslední míli". Její dojezd je 12 km, a výhodou je nízká hmotnost, odolnost a pohodlný úchop pro nošení. Novinka Air T15E se soustředí především na skutečnou použitelnost při běžné městské přepravě, kde se zpravidla kombinuje jízda na elektrokoloběžce s vozidlem či hromadnou dopravou.

Koloběžka působí velmi kompaktně, její hmotnost je pouhých 10,5 kg. Má se tak jednat o nejlehčí a nejkompaktnější elektrokoloběžku ve své třídě. Stisknutím jednoho tlačítka se sama během jedné vteřiny složí, a to včetně rukojetí řídítek, které tak při transportu zbytečně nepřečnívají.

Je vyrobena z hořčíkových slitin a díky vysokému stupni odolnosti IPX4 ji nevadí ani prašné či deštivé prostředí. Za propracovaný a nápaditý design získala hned dvě ocenění. Jde o cenu za design (iF Design Award) a za inovaci (CES 2020 Innovation Awards).

Motor o výkonu 250 W pohání zadní kolo, při váze jezdce do 100 kg zvládne až 15% stoupání. Baterie o kapacitě 167 Wh jsou umístěné v podvozku. Technickou novinkou je multifunkční zadní blatník. Jeho sešlápnutím lze nejen brzdit, ale i měnit jízdní režimy. Od nejrychlejší (20 km/h) až po nejpomalejší (6 km/h), který simuluje rychlost chůze a umožňuje pohodlnou a bezpečnou jízdu na místech, kde je hodně lidí.

 
Publikováno: 18. 11. 2020 | Počet přečtení: 252