murr Schunk

Continental investuje do lidarové firmy AEye

Společnost Continental zakoupila menšinový podíl v americké senzorové firmě AEye, čímž upevnila své vedoucí postavení v oblasti asistovaného a autonomního řízení. Firma AEye vyvinula přesnou a vysoce účinnou technologii lidaru s dlouhým dosahem.

 

Continental plánuje nasazení této technologie v masovém měřítku v osobních i nákladních automobilech. Zahájení hromadné výroby se plánuje na konec roku 2024.

Vedle kamer a radarů patří lidarové senzory mezi stěžejní technologie, používané v systémech autonomního řízení. Lidar společnosti AEye se vyznačuje vysokou úspěšností detekce na velkou vzdálenost. Vozidla jsou detekována na vzdálenost více než 300 metrů a chodci na vzdálenost více než 200 metrů. Kromě toho jsou spolehlivě detekovány i malé objekty s nízkou odrazivostí, a to na vzdálenost až 160 metrů.

Svým podílem ve společnosti AEye doplňuje Continental svou současnou technologii lidarů krátkého dosahu. Na konci roku 2020 zahájí po celém světě hromadnou výrobu senzorů pro luxusní vozidla známého výrobce automobilů. Zde se stanou důležitou součástí systému pro vysoce autonomní řízení.

„Na silnice po celém světě přinášíme novinku, s níž si ostatní stále ještě nevědí rady. Continental je prvním dodavatelem pro automobilový sektor, který průmyslově zavádí lidarové senzory s vysokým rozlišením bez pohyblivých komponent,“ popisuje tento průkopnický úspěch Frank Petznick, vedoucí obchodní jednotky Advanced Driver Assistance Systems společnosti Continental. K investici dodává: „Od krátkého dosahu k dlouhému: díky našemu podílu ve společnosti AEye dokážeme v budoucnu pomocí lidarové technologie přesně a spolehlivě pokrýt všechny vzdálenosti, abychom v osobních i nákladních automobilech mohli implementovat systémy vysoce až plně autonomního řízení.“

 
Publikováno: 18. 11. 2020 | Počet přečtení: 228