murr Schunk

Jungheinrich automatizuje operace pro Liebherr

Společnost Liebherr-Werke Ehingen, která s firmou Jungheinrich buduje nový centrální sklad náhradních dílů ve svém sídle v Ehingenu v Bádensku-Württembersku, chce od června 2023 zajišťovat celosvětovou distribuci náhradních dílů vlastními silami.

 

Samotným srdcem logistického řešení, jehož je Jungheinrich jediným dodavatelem, je automatický výškový sklad se šesti uličkami pro palety s 18 000 skladovacími místy – se samonosnou konstrukcí včetně střešních a stěnových panelů. S délkou 80 metrů, šířkou 75 metrů a výškou 30 metrů dosahuje sklad působivých rozměrů. Jeho součástí je navíc automatický sklad pro drobné díly se dvěma uličkami a trojnásobnou hloubkou zakládání pro celkem 40 000 přepravek.

Tyto dva typy skladů zajistí maximální využití prostoru pro distribuci náhradních dílů Liebherr a současně zvýší manipulační výkon. Uvedením skladu do provozu chce společnost definovat nové standardy v oblasti kvality, funkčnosti a bezpečnosti a zároveň chce zajistit konzistentně vysokou provozuschopnost svých strojů po celém světě. Sortiment produktů vyráběných v závodu v Ehingenu obsahuje různé velikosti moderních autojeřábů a pásových jeřábů s teleskopickým a příhradovým výložníkem: Portfolio produktů sahá od 35tunových terénních autojeřábů až po obrovské pásové jeřáby s nosností 3000 tun.

Kromě výškového skladu, skladů pro drobné zboží a dopravníkových systémů pro přepravky a palety, včetně řídicích jednotek a vizualizace, zahrnuje celkové řešení systému také šest zakladačů palet. Tyto zakladače vyrábí pobočka společnosti Jungheinrich, společnost MIAS. Každý z nich je vybaven zdvojeným manipulačním zařízením, které zajišťuje rychlé tempo ukládání palet a vychystávání náhradních dílů v kompletně automatizovaných procesech a plynulý nepřetržitý provoz.

Systém řízení skladu Jungheinrich WMS (Warehouse Management System), ve spolupráci s ERP systémem firmy Liebherr, převezme kontrolu nejenom nad automatizovaným závodem, ale i nad všemi ostatními procesy v okolí skladu, které vyžadují ruční manipulaci.

Celý systém je vytvořen přesně podle požadavků společnosti Liebherr. V rámci procesu vychystávání objednávek z palet sem mj. patří i příprava přepravek v režimu vícenásobných objednávek s vychystáváním/uskladňováním pomocí světelných kontrolek. Je také prováděno dodatečné vychystávání a balení objednávek do přepravních krabic. K tomu dochází na stejném místě jako příprava přepravek a také na následném pracovišti, na kterém probíhá vychystávání objednávek z palet i přepravek do přepravních krabic. Cílem je zajistit dosažení té nejvyšší efektivity a maximální transparentnosti všech intralogistických úkonů centrální distribuce náhradních dílů ve výrobním závodu v Ehingenu.

 
Publikováno: 11. 11. 2020 | Počet přečtení: 273