MURR2 Schunk

Předávání zásilek bezkontaktně

Bezkontaktní potvrzení o doručení zásilky, které vyvinula společnost DB Schenker, zajišťuje bezpečné předání zásilek při dodržení potřebných rozestupů. Technologii, která umožňuje podpis zákazníka až na vzdálenost tří metrů, využívá firma již v řadě evropských zemí, od listopadu bude dostupná také v ČR.

 
Odborníci DB Schenker přišli s tímto novým technologickým řešením, aby zajistili nejlepší možnou ochranu našich zákazníků i zaměstnanců, a z dlouhodobého hlediska také zjednodušili doručování a připravili ho tak na současný „nový standard“ přeprav. Nejenže toto řešení umožňuje při doručování dodržovat bezpečné rozestupy, ale digitální podpis zároveň garantuje komplexní dokumentaci zboží a předávacích dokumentů.

Bezdotykový podpisový režim umožňuje doručování při zachování bezpečných rozestupů. Systém funguje tak, že doručovatel příjemci předá QR kód na zásilce, který příjemce naskenuje svým chytrým telefonem ze vzdálenosti až tří metrů. Systém následně identifikuje uživatele chytrého telefonu jako příjemce zásilky a na jeho zařízení otevře POD stránky společnosti DB Schenker.
 


Příjemce následně zadá své osobní údaje do potvrzení o přijetí POD a podpisem přímo na obrazovce vlastního telefonu potvrdí doručení. Díky tomuto řešení se příjemce nemusí dotýkat cizích telefonů, skenerů, nebo elektronických i běžných per pro podpis dokumentů.

Společnost DB Schenker plánuje toto řešení postupně zavést pro všechny dodávky zásilek napříč Evropou. Od 1. listopadu bude tato možnost dostupná také zákazníkům v České republice. Stačí jen, aby příjemce před převzetím zásilky požádal doručovatele o bezkontaktní předání. Tato služba se bude týkat všech tuzemských i mezinárodních paletových sběrných zásilek, a také námořních a leteckých zásilek. Video zde.
 

 
Publikováno: 6. 11. 2020 | Počet přečtení: 358