murr Schunk

Fotopast StrongVision 2GB

Společnost Evolveo uvádí letos již čtvrtý model z ucelené nabídky fotopastí. StrongVision 2GB, který reflektuje přání zákazníků a přináší několik novinek. Novinka je dostupná prostřednictvím sítě internetových obchodů a vybraných prodejců.

 

Stejně jako v případě jeho předchůdce, jde o kameru s CMOS snímačem s rozlišením 8 MPx, která dokáže pořizovat snímky v kvalitě až 20 Mpix a video ve Full HD 1080 p/30 fps. Ve dne pořizuje kamera barevné snímky, v noci černobílé. Fotopast disponuje IR přísvitem, který využívá 36 IR LED s vlnovou délkou 940 nm, která je pro lidské i zvířecí oko neviditelná. Je tak plně vhodná i k ochraně majetku, případný narušitel prostoru skrytou fotopast s přísvitem nerozpozná.

Kvalitní voděodolné provedení IP65, rychlé nastavení kamery s českým menu na displeji, dlouhá výdrž baterie, případně možnost napájení externím napájecím zdrojem a snadná instalace jsou další přednosti tohoto zařízení.

Novinka má nový fotoaparát s širokoúhlým objektivem ƒ/3,1 a 120° zorné pole. Kamera podporuje režim více snímků (Multishoot), nebo časosběrný režim (Timelapse). Lze ji použít například pro časový záznam a dokumentaci průběhu stavby. To, co dělá fotopast fotopastí, jsou pohybová čidla, která se starají o rozeznání pohybu a následnou obsluhu spouště. Jako senzory pohybu jsou použitá tři PIR čidla se zorným polem 120° a nastavitelnou citlivostí. V případě narušení zorného pole kamery je automaticky pomocí 2G/GSM modulu odesílána zpráva MMS/Email s pořízenou fotografií. Záznam na SD kartu se spouští automaticky při detekci pohybu před kamerou nebo nastavením snímání v časovém intervalu.

Oproti běžným fotopastem nabízí StrongVision 2GB službu Evolveo Mail Server, díky které je práce se záznamem i jeho ukládání snazší. V aplikaci config stačí pouze zadat emailovou adresu, na kterou se bude pořízená fotka odesílat, a to je vše, žádná hesla a uživatelská jména. Vše probíhá na zabezpečené komunikaci mezi fotopastí a českým mail serverem.

Pro novou fotopast je k dispozici celá řada příslušenství. Solární panel prodlouží dobu provozu až na dvojnásobek, uzamykatelný kovový box ochrání fotopast před vandaly nebo vnějšími vlivy a náhradní baterie umožní okamžitou výměnu vybitého zdroje za nabitý.

 
Publikováno: 20. 10. 2020 | Počet přečtení: 279