murr Schunk

Nový Talisman Grandtour je technicky dokonalejší

Automobilka Renault přichází s novým Talismanem Grandtour, který disponuje nejnovějšími technickými prvky. Jejich cílem je umožnit řidiči i pasažérům takový zážitek z jízdy automobilem, jako by cestovali první třídou.

 

Nový Talisman Grandtour je druhým modelem značky, který je vybaven technologií LED MATRIX Vision. Tyto inteligentní adaptivní světlomety zvyšují bezpečnost, protože jsou výkonnější než tradiční systémy LED.

Ve výbavě je i ekosystémem Easy Connect, který propojuje různé aplikace, jako MY Renault, nový multimediální systém Easy Link a jiné konektivní služby (např. automatická aktualizace a dálkové ovládání vozidla). O kvalitní poslech hudby se stará sada 13 prémiových reproduktorů Bose.

Nový Talisman Grandtour získal sofistikovanější asistenční systémy řidiče (ADAS) až do druhé úrovně autonomního řízení. Například systém Easy Pilot – asistent pro jízdu po dálnici a v koloně, systém aktivního nouzového brzdění (AEBS) registruje chodce a cyklisty. Kromě těchto nejnovějších doplňků jsou stejně jako dříve ve výbavě např. varování při vybočení z jízdního pruhu, sledování únavy řidiče, systém sledování mrtvého úhlu, které nyní využívá dva radarové senzory na obou stranách zadní části vozu, a také upozornění na vozidla, která by vás mohla při couvání z řady ohrozit.

Talisman Grandtour je jediným vozem ve své kategorii, který je vybaven systémem 4CONTROL. Tento systém s řízením všech čtyř kol je stále aktivní a automaticky řídí směr jízdy a otáčení zadních kol. Zaručuje bezkonkurenční přesnost řízení oproti jiným automobilům stejné velikosti a umožňuje řidiči plynulé řízení v městském provozu. Je kombinován s nastavitelnými tlumiči, což zaručuje optimální stabilitu a komfort tím, že průběžně mění reakci tlumičů.

Novinka bude poháněna nejmodernějšími naftovými motory Renault, které jsou šetrné vůči životnímu prostředí: naftové motory Blue dCi přicházejí se systémem SCR pro snížení emisí a vstřikovacím systémem AdBlue pro snížení emisí NOx. V nabídce bude i pohonná jednotka 2.0 Blue dCi.

 
Publikováno: 19. 10. 2020 | Počet přečtení: 292