murr Schunk

AP bude restaurovat historické Peugeoty

Prvním vozem, který byl vybrán k restaurování, je legendární model Peugeot 205 GTi, v černé barvě, s motorem 1,9 l. Vůz tak prošel rukama mechaniků, karosářů, čalouníků i klempířů. Po dokončení obdrží certifikát pravosti.

 
Sdružení Aventure Peugeot spustilo při příležitosti 210. výročí založení značky Peugeot novou činnost, zabývající se restaurováním a prodejem historických vozidel. Vozy se budou restaurovat v dílnách muzea Musée de l’Aventure Peugeot v Sochaux.Probíhající dílenské práce jsou důkazem talentu a know-how specialistů v různých oborech (mechanických, karosářských, čalounických i klempířských), které jsou zásadní pro kvalitní restaurování.

Tato nová činnost je možná pouze díky dodávkám náhradních dílů. Sdružení Aventure Peugeot se této oblasti věnuje již sedm let a ve svém logistickém skladu vytvořilo značné zásoby potřebných dílů. Sdružení se obrací na své tradiční subdodavatele, aby mu poskytli chybějící díly, a pokud již není možné nějakou součástku vyrobit, přistupuje se k její výrobě pomocí 3D tisku.

Od roku 2021 bude na platformě sdružení www.laventurepeugeotcitroends.fr vytvořen prostor vyhrazený restaurovaným vozům s označením „By Aventure Peugeot“. Budou se zde nabízet i auta soukromých majitelů, pokud obdrží příslušný certifikát kvality.Prvním vozem pro restartování je legendární Peugeot 205 GTi.
 
Publikováno: 19. 10. 2020 | Počet přečtení: 282