murr Schunk

TCL – štíhlý design a precizní obraz

Jeden z dominantních hráčů na globálním poli výrobců televizorů, TCL Electronics, rozšiřuje svoji nabídku televizorů v produktové řadě s označením P a uvádí na český trh televizory řady P615 a P815. Předností celé produktové řady P je příznivý poměr cena/výkon.

 

Řada televizorů TCL P615 kombinuje štíhlý design s obrazovkou 4K HDR 10 a operačním systémem Android TV. Tato jednoduchá na ovládání a elegantní televize spojuje funkčnost a tenký design.

Technické parametry této řady zahrnují především Direct LED podsvícení, rozlišení 4K HDR s funkcí Smart HDR, která dynamicky vylepšuje obsah v rozlišení HDR a maximalizuje možnosti samotné obrazovky, včetně lepšího zobrazení jak tmavých tak světlých scén. Smart HDR dokáže navíc pomocí umělé inteligence (AI) upgradovat obraz SDR do obrazové kvality HDR. Použitá technologie Micro Dimming Pro rozděluje obraz do samostatných zón, a vylepšuje tak kvalitu obrazu dodatečnými úpravami. Dolby Audio se stará o silný, dynamický a kvalitní zvuk. Řada P615 bude postupně uváděna ve velikostech 43, 50, 65, 70 a 75 palců.

Řada TCL P815 přináší kombinaci ultratenkého designu, kvalitu obrazu 4K HDR PRO a technologii Motion clarity PRO. Nabízí hlasové ovládání, aplikaci Google Assistent a operační systém Android TV. Bezrámečkový štíhlý design a použité kovové prvky dělají z televizoru řady TCL P815 luxusní součást obývacího pokoje. Obraz je vylepšen technologiemi Smart HDR a HDR PRO, Dolby Vision a již zmíněnou technologií Motion Clarity PRO, která zvyšuje detaily a ostrost zobrazení při scénách s rychlým pohybem. Kvalita zvuku je posílena technologií Dolby Atmos. Za zmínku stojí i dostupnost rozhraní HDMI 2.1. Řada TCL P815 je na trhu ve velikostech 50, 55 a 65 palců.

Stranou této produktové řady stojí televizor TCL P610. Ve štíhlém, minimalistickém designu nabízí 4K HDR a snadný přístup k digitálnímu obsahu díky vlastnímu operačnímu systému Smart TV 3.0. O vylepšení obrazu se stará technologie Smart HDR a Micro Dimming. Kvalitu zvuku má na starosti technologie Dolby Audio. Vlastní operační systém Smart TV 3.0 umožňuje rozšíření možností televizoru o vybrané aplikace a zajišťuje snadný a jednoduchý přístup k oblíbeným poskytovatelům digitálnímu obsahu, jako je např. Netflix nebo YouTube. Je dostupná ve velikostech 50, 55 a 65 palců.

 
Publikováno: 12. 10. 2020 | Počet přečtení: 308