its murr Schunk

Ocenění „Malý elektromobil roku“ získal nový Peugeot e-208

Nový Peugeot e-208 ve verzi Allure Premium získal ocenění „Electric Small Car of the Year“ (Malý elektromobil roku) v prvním ročníku ankety, kterou věnuje britský časopis What Car? elektromobilům.

 

Modely Peugeot 208 a e-208 získaly již na začátku roku prestižní evropskou cenu „Car of The Year“ (Auto roku) a nyní zapůsobila na odborné porotce časopisu What Car? koncepce „Kupte si Peugeot, vyberte si motor“. Ta umožňuje kupujícím zvolit si mezi 100% elektrickým vozem e-208 nebo benzínovým či dieselovým motorem v nabídce nové 208, aniž by došlo k omezení nabídky z hlediska praktičnosti, výkonu nebo prostornosti.

Porotu u modelu e-208, který představuje nejnovější generaci 100% elektrických vozů Peugeot, zaujal také interiér, zejména pak nový Peugeot i-Cockpit, a to jak pro jeho vzhled, tak pro nabízené technologie a asistenční systémy řízení. Bodoval i komfort odpružení a úroveň dojezdu v reálných jízdních podmínkách.

Elektrický e-208 je vybaven baterií o kapacitě 50 kWh a elektromotorem o výkonu 100 kW, dojezd je až 340 kilometrů (WLTP). Baterii je možné nabít na 80 % za 30 minut přes rychlodobíjecí stanici 100 kW.

„S přihlédnutím ke všem parametrům je e-208 nejlepší kompaktní elektromobil, který si můžete koupit. Má dobrý dojezd v reálných podmínkách, jeho odpružení účinně filtruje nerovnosti silnice a interiér je atraktivní a elegantní. Obzvláště se mi líbí verze Allure Premium se zajímavou cenou a přitom kompletní výbavou. Ta zahrnuje nastavitelnou klimatizaci, indukční nabíječku telefonů a infotainment, který umožňuje zrcadlení obrazovky telefonu,“ prohlásil Steve Huntingford, redaktor časopisu What Car?.

 
Publikováno: 9. 10. 2020 | Počet přečtení: 129