its murr Schunk

KiaCharge – jeden účet pro celou Evropu

Společnost Kia Motors spustila celoevropskou službu veřejných nabíjecích stanic s označením KiaCharge. Jejím prostřednictvím mají majitelé elektromobilů a plug-in hybridů značky Kia přístup k nejrozsáhlejší síti nabíjecích míst v Evropě, včetně řešení pro platby pomocí jediné karty a appky.

 

Služba KiaCharge, provozovaná ve spolupráci s Digital Charging Solutions (DCS) umožňuje majitelům vozů Kia využívat na 160 tisíc nabíjecích míst napříč celou Evropou (s konektory typu AC i DC). Je koncipována tak, aby reflektovala individuální potřeby klientů při nabíjení jejich vozidel.

Po zaregistrování účtu KiaCharge mohou řidiči využívat nabíjecí místa všech hlavních provozovatelů prostřednictvím jediné platformy, což nabíjení zjednodušuje a usnadňuje. Díky aplikaci eRoaming mohou nabíjet vozidla napříč celou Evropu bez nutnosti uzavírat další smlouvy s různými poskytovateli, neboť platby se řeší v rámci jediného měsíčního vyúčtování.

Vzhledem k postupnému zlepšování akumulátorových technologií roste i vzdálenost, jakou jsou elektromobily schopny na jedno nabití absolvovat. Například Kia e-Niro s akumulátorem o kapacitě 64 kWh urazí na jedno nabití až 455 km, čímž kombinuje styl a všestrannost crossoveru s dlouhým dojezdem a nulovými emisemi.

Od vozidel se spalovacími motory bude k elektromobilům v příštích letech přecházet stále více řidičů. Podle analytické studie McKinsey ze srpna 2018 lze očekávat, že poptávka po veřejných nabíjecích stanicích v příštích 10 letech vzroste o 35 %.

Součástí nové služby pro nabíjení vozidel jsou i webové stránky shrnující všechny podstatné informace, jako např. podrobný popis produktů, nabíjecí tarify, mapu nabíjecí sítě a správu účtu. Používání služby KiaCharge lze ještě vylepšit mobilní aplikací pro zařízení iOS a Android, podporující chytré plánování tras a snazší vyhledávání nabíjecích stanic, ať již v cíli cesty nebo na trase. Dostupná nabíjecí místa zákazníci vždy snadno najdou pomocí systému palubního infotainmentu.

Služba nabídne uživatelům řadu různých tarifů v závislosti na konkrétních potřebách a zvyklostech. Ti, kteří najedou jen málo kilometrů, budou moci platit za jednotlivá nabití bez potřeby měsíčního předplatného; naopak ti zákazníci, kteří svůj elektromobil nebo plug-in hybrid používají častěji, budou moci využít kombinaci plateb za jednotlivá nabití a pevných měsíčních předplatných.

KiaCharge bude v září a říjnu 2020 uvedena na sedmi evropských trzích: v první fázi v Itálii, Polsku a Španělsku, poté bude následovat Rakousko, Francie, Německo a Švýcarsko. V posledním čtvrtletí 2020 bude uvedená služba aktivována pro zákazníky ve Velké Británii. V blízkém horizontu má Kia v plánu rozšířit tento program i na další země. V České republice je uvedení nové služby naplánováno na první kvartál roku 2021.

 
Publikováno: 8. 10. 2020 | Počet přečtení: 133