its murr Schunk

Flexibilní a vysoce výkonné hadice na vodík

Divize Polyflex společnosti Parker Hannifin uvedla na trh nové hadice na vodík Polyflex 2240P-04V32 HT-P vyvinuté speciálně pro vysokotlaké doplňování vodíku do elektromobilů poháněných palivovými články.

 

Hadice na vodík Polyflex splňují normu ISO 19880-5 a umožňují rychlé doplňování paliva při nízkých teplotách až -40 °C. Mají jmenovitý vnitřní průměr 6,4 mm a minimální poloměr ohybu 150 mm. Hlavní pracovní tlak (875 bar) umožňuje výrobcům výdejních stojanů překonat omezení pomalého a nízkotlakého doplňování vodíku.

Tyto hadice zajišťují bezpečné a flexibilní vysokotlaké spojení mezi výdejním stojanem a osobním automobilem. Novinka 2440P-04V32 HT-P prošla tlakovými zkouškami dle H70, zejména v souladu s normou ISO DIS 19880-5, a díky tomu je vynikající volbou pro provozovatele, kteří na čerpacích stanicích pracují za proměnlivých a nepředvídatelných provozních podmínek.

Výrobci výdejních stojanů a jejich současní konstruktéři požadují robustní řešení, která zajišťují 100% bezpečnost, snadno použitelný design a prodlouženou životnost,“ říká Alexander Hertje z Polyflexu, a dodává: „Její malý poloměr ohybu umožňuje prostorově úsporné instalace, zatímco vysoká rezistence proti otěru spolu s krytem vysoce odolným proti ozónu a UV záření podporují venkovní nasazení a snižují riziko problémů souvisejících s otěrem a praskáním krytu.“

Tato nejnovější hadice na vodík je vybavena vnitřním jádrem s vysoce výkonnou termoplastickou trubicí, která je chráněna čtyřmi vrstvami vysokopevnostní drátěné výztuže. Díky širokému rozsahu provozní teploty -40 až +85 °C, vysoké čistotě a extrémně nízké míře prostupu je hadice velmi vhodná pro použití na výdejních stojanech třídy tlaku H70.

 
Publikováno: 8. 10. 2020 | Počet přečtení: 146