murr Schunk

Bezdrátová sluchátka do uší pro sport

Společnost Bose uvádí na trh dvoje nová absolutně bezdrátová sluchátka typu špunty. První jsou s technologií aktivního odrušení okolních ruchů (ANC) a druhé jsou optimalizovány pro sportovní využití.

 
Vůbec poprvé představuje Bose true wireless sluchátka s technologií aktivního odrušení okolních ruchů – QuietComfort Earbuds. Druhá novinka nese označení Bose Sport Earbuds a je optimalizována pro poslech hudby při intenzivním sportovním vyžití. Oproti předchozímu modelu SoundSport Free, který na trhu tato sportovní sluchátka nahradí, nabízejí při výrazně menší velikosti vylepšený zvuk a snadnější dotykové ovládání při stejné výdrži na baterie. Rozšířené možnosti sluchátek, jako nastavení funkcí dotykového ovládání, ekvalizéru či úrovně potlačení okolních ruchů je možné otevřít po spárování s aplikací Bose Music, která je dostupná pro smartphony s operačním systémem Android i iOS.

QuietComfort Earbuds – Vysoké úrovně odhlučnění je dosaženo kombinací výborně těsnících silikonových koncovek StayHear Max a elektronického systému s inovovaným vlastním čipem, který k rozpoznání nežádoucích zvuků a hlasu uživatele při handsfree hovorech využívá celkem 4 mikrofony. Tato technologie dokáže výrazně potlačit i hlasité okolní ruchy a vytvořit pro uživatele optimální poslechové podmínky třeba na rušné ulici. Během telefonování efektivně potlačuje také nepříjemné zvuky při nárazy větru. Funkci ANC je možné vypnout nebo vybrat pro individuální potřeby jednu z deseti úrovní potlačení okolí. V aplikaci Bose Music si uživatel zvolí 3 oblíbené úrovně a poté mezi nimi může pomocí dotykového ovládání na levém sluchátku rychle přepínat.Sluchátka QuietComfort Earbuds byla navržena tak, aby v kombinaci s ANC poskytla co možná nejvěrnější reprodukci po dobu až 6 hodin na jedno nabití.

Při sledování filmů, videí či podcastů účinně eliminují nepříjemné sykavky a posilují srozumitelnost mluveného slova. Jejich ochranné pouzdro podporující bezdrátové dobíjení plní také funkci nabíjecí stanice na cestách a s jeho pomocí lze vybitá sluchátka dvakrát plně nabít. Bose QuietComfort Earbuds budou k dostání ve dvou barevných provedeních – Tripple Black a Soapstone. V souladu se standardem IPX4 odolají dešti i stříkající vodě.

Sport Earbuds – Tato sluchátka, včetně nového akustického systému s výkonným reproduktorem, byla navržena tak, aby splnila nároky náročných uživatelů. Každý „špunt“ váží jen asi 8,5 gramu a jeho patentovaná koncovka StayHear Max zajišťuje důkladné utěsnění a pevné uchycení v uších i při aktivním pohybu. Oproti dosavadnímu podobnému modelu jsou o 40 % menší, lehčí a nabízí lepší zvukové vlastnosti při zachování výdrže na baterie po dobu 5 hodin. Na polovinu bylo zmenšeno i ochranné pouzdro s dobíjecím konektorem USB-C, které má vestavěnou baterii pro dvojnásobné dobití sluchátek na cestách, tedy na další poslech po dobu 10 hodin.Sluchátka Sport Earbuds jsou vybavena funkcí rychlého dobíjení, takže během 15 minut se jejich baterie doplní na dvouhodinový poslech.

Vyváženou a působivou reprodukci za jakékoli situace řídí aktivní ekvalizér, který automaticky upravuje basy a výšky v závislosti na hlasitosti. Samozřejmostí je vysoká odolnost vůči vodě i potu odpovídající standardu IPX5. Pro čisté telefonní handsfree hovory jsou na sluchátkách k dispozici dva mikrofony a pravá část obsahuje intuitivní kapacitní dotykové prvky pro pozastavení a opětovné spuštění přehrávání a také pro příjem či ukončení hovoru. Bose Sport Earbuds jsou k dispozici ve třech barevných provedeních – Tripple Black, Baltic Blue a Glacier White.
 
Publikováno: 2. 10. 2020 | Počet přečtení: 276