murr Schunk

Malá výkonná pracovní stanice pro každého

Podniky a instituce při obnovování provozu po koronavirových opatřeních řeší otázku, jak uspořádat kancelářské prostory, aby zajistily jednak bezpečnost zaměstnanců z hygienického hlediska a jednak produktivitu jejich práce.

 

Zaměstnanci, kteří budou nadále pracovat na dálku, budou možná hledat menší zařízení, které nezabere mnoho místa. Společnost Dell reaguje na nové potřeby a představuje ultra kompaktní pracovní stanici Dell Precision 3240 Compact.

Jde o kompaktní systém rozměry srovnatelný s románem na dovolenou. Nabízí vysoký výkon potřebný ke spouštění podnikových aplikací a umožňuje připojit až sedm monitorů s rozlišením 4K (60 Hz). Běžet na něm mohou i simulace ve virtuální realitě (VR) a aplikace využívající umělou inteligenci (AI).

Minimální velikostí a dostupnou cenou je nová stanice ideálním řešením pro široký okruh uživatelů, kteří usilují o úsporu místa a zároveň potřebují vysoký výkon pro různé účely – od komerčního studia přes univerzitní laboratoř až po domácí kancelář.

Navzdory hmotnosti necelých 2,3 kg je Dell Precision 3240 Compact výkonná pracovní stanice s certifikací ISV. Od října bude k dispozici i v provedení s profesionální grafickou kartou NVIDIA Quadro RTX 3000 vybaveném pro VR, AR a AI.

Stanice zvládá náročné výpočetní úlohy díky procesorům Intel Core 10. generace nebo Xeon a operační paměti až do velikosti 64 GB (volitelně typ ECC). Dostatek úložné kapacity zajišťuje až 4 TB HDD/SDD (volitelně v uspořádání RAID). Stejně jako u všech pracovních stanic Dell je i zde k dispozici optimalizační software Dell Optimizer for Precision, jediný nástroj svého druhu na trhu založený na AI, který automaticky vylaďuje výkon počítače s pomocí strojového učení.

Díky příznivé ceně se jedná o vhodné řešení pro studenty a kantory v oborech vyžadujících náročnou grafickou práci při výuce na dálku, nabízející zároveň všestrannost, výkon i spolehlivost.

Vysoký výkon stanice se skrývá ve velmi kompaktním těle s různými možnostmi uchycení, např. na zadní stranu monitoru nebo pod desku stolu. Je tedy ideální pro stísněné prostory. Volitelné Wi-Fi a řada dobře dostupných portů, včetně USB 3.2 na čelním panelu, umožňují připojení k dalším zařízením. Ochranný kryt proti prachu a kryty kabelů umožňují jeho použití i v náročných provozních podmínkách.

 
Publikováno: 2. 10. 2020 | Počet přečtení: 248