murr Schunk

Bridgestone zvítězil v testu zimních pneumatik

Pneumatika Blizzak LM005, vrcholný produkt značky Bridgestone pro chladné roční období, zvítězila v testu zimních pneumatik ADAC 2020. Řidičům poskytuje výjimečnou kontrolu nad vozem a mimořádnou úroveň bezpečnosti v náročných podmínkách.

 
V testu zanechala nová pneumatika Blizzak LM005 vynikající dojem ve všech zimních podmínkách a ohromila vyváženými provozními vlastnostmi na suchých a zasněžených silnicích i ovladatelností na mokru.

Odborníci autoklubu ADAC, který je největší organizací svého druhu v Evropě, udělili této pneumatice celkovou známku 2,0 – nejlepší hodnocení mezi všemi účastníky testu – a vyhlásili ji vítězem v celkovém pořadí 15 testovaných pneumatik.

Vynikající provozní vlastnosti pneumatiky Blizzak LM005 jsou výsledkem nejmodernější konstrukce. Vyrábějí se ze směsi Bridgestone NanoProTech s vysokým obsahem siliky, která zaručuje vynikající jízdní vlastnosti na zasněženém nebo mokrém povrchu. Pryžová směs pneumatiky je díky silice měkká dokonce i za velmi nízkých teplot. Tím se dosahuje maximální trakce. Jedinečný dezén s vyšším počtem příčných drážek v ramenní oblasti zlepšuje odvádění vody ze stopy a zvyšuje adhezi pneumatiky. Synergie výše uvedených prvků přináší excelentní výsledky. LM005 je první zimní pneumatikou s hodnocením adheze na mokru „A“ na štítku EU u všech nabízených rozměrů a verzí.

Řidičům nabízí také vyšší úroveň trvalé udržitelnosti díky nízkému valivému odporu a spotřebě paliva. Vítaným přínosem je i nízká hlučnost při odvalování. Energeticky hospodárná pneumatika poskytuje řidičům kromě úspory nákladů rovněž dlouhou životnost, během níž se do ovzduší uvolní méně emisí. Autoklub ADAC ocenil i tyto ekologické aspekty vynikajícím hodnocením nízkého valivého odporu a spotřeby paliva.

Autoklub ADAC testoval pneumatiku v rozměru 205/55 R 16 na voze Volkswagen Golf GTI. Tento rozměr používá mnoho nejoblíbenějších modelů osobních vozů na trhu. V současnosti k dispozici 171 rozměrů pro kola osobních automobilů, SUV a terénních vozů s průměrem ráfku od 14 do 22 palců. Bridgestone navíc nabízí 24 velmi oblíbených rozměrů (pro 16“ až 18“ kola) v jedinečné verzi DriveGuard s inovativní technologií run-flat. Řidiči mohou i po ztrátě tlaku v poškozené pneumatice bezpečně ovládat svůj vůz a pokračovat v jízdě rychlostí až 80 km/h. Tímto způsobem mohou ujet až 80 km.

Kompletní výsledky testu ADAC jsou k dispozici zde.

 
Publikováno: 30. 9. 2020 | Počet přečtení: 287