murr Schunk

Aditivní výroba se představí v říjnu v Brně

Fórum aditivní výroby 2020 se navzdory pandemii uskuteční – a také ukáže, jak v boji pomáhá 3D tisk. Pokud se zajímáte o využití pokrokových technologií pro produktivnější výrobu prototypů, nástrojů nebo koncových výrobků, je právě toto unikátní šance získat aktuální informace skutečně „naživo“.

 

Odborná konference zaměřená na oblast 3D tisku a technologie aditivní výroby se odehraje 6. října tradičně na brněnském výstavišti. A vedle inovací v profesionálním 3D tisku se letos zvlášť zaměří na flexibilitu aditivní výroby, díky níž bylo možné ve velmi krátkém čase na jaře vyvinout a dokonce sériově vyrábět ochranné prostředky proti Covid-19. Tyto projekty jsou reálným důkazem toho, proč má využívání 3D tisku smysl a jak moc z nich lze vytěžit – zvláště v situaci, když standardní dodavatelské řetězce nefungují a je problematická prostupnost hranic mezi zeměmi, kdy aditivní výroba může pomoci v nouzi a tyto překážky překlenout. Jak zdůrazňují organizátoři, v uplynulých měsících právě aditivní výroba ukázala, o jak mocného pomocníka se jedná, když je potřeba rychle reagovat na měnící se podmínky. Jen díky 3D tiskárnám bylo po vyhlášení nouzového stavu možno v řádu dnů vyvinout a začít vyrábět unikátní ochranné pomůcky – od jednodušších štítů přes komplexní respirátorové masky až po komponenty nedostatkových ventilátorů pro jednotky intenzivní péče. Díky tomu, že digitální výroba nezná hranice, šlo ve velmi krátké době i distribuovat výrobní data napříč celým světem a pomáhat všude, kde je potřeba.

Právě zkušenosti z projektů proti epidemii, vyvíjených s pomocí 3D tiskáren, tvoří hlavní téma 7. ročníku konference Fórum aditivní výroby, která proběhne letos jako samostatná událost, neboť neprobíhá Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, jehož součástí konference dosud byla. Pořadatelé se navzdory velmi složité situaci rozhodli Fórum aditivní výroby realizovat, přičemž s ohledem na co nejbezpečnější a zároveň maximálně pohodlný průběh pro všechny účastníky je letos účast v souladu s ochrannými opatřeními limitována na 100 posluchačů (v předešlých letech akci navštěvovalo více než 400 lidí).

Vedle zajímavého programu, který ve třech tematických blocích představí nejen řadu inspirativních projektů z praxe, ale i nejnovější inovace ve světě aditivní výroby, bude součástí konference také doprovodná výstava profesionálních 3D tiskáren pro výrobu plastových, kovových a kompozitních produktů.

Pro účastníky je zajištěno celodenní občerstvení a mohou se zúčastnit také slosování o hodnotné ceny včetně profesionální 3D tiskárny TriLab DeltiQ v hodnotě přes 50 tis. Kč. Při registraci do 30. září (např. na webových stránkách konference www.odborne-konference.cz) je možné navíc získat vstupenky s předprodejní slevou až 50 %.

 
Publikováno: 25. 9. 2020 | Počet přečtení: 340