murr Schunk

Sněm Svazu průmyslu a dopravy bude letos také online

Svaz průmyslu a dopravy ČR (SPČR), který se tradičně konal v rámci MSV v Brně, se kvůli jeho zrušení a zpřísněným zdravotnickým opatřením letos uskuteční rovněž ve virtuální podobě. SPČR jej odvysílá 5. října z virtuálního studia.

 
Prioritou Svazu průmyslu je při pořádání svého každoročního Sněmu dbát na bezpečnost a ochranu zdraví, a proto se rozhodl jeho letošní ročník, v celkovém pořadí již 25., mimořádně přenést do online prostředí. Respektuje tak i výzvu ministerstva zdravotnictví, aby firmy, svazy a asociace, nepořádaly hromadné akce s fyzickou účastí velkého počtu lidí. Členové SPČR i veřejnost budou Sněm moci sledovat u svých počítačů.

„Osobní kontakt nic nenahradí, proto jsme do poslední chvíle doufali, že budeme Sněm moci zorganizovat tradičně v prostorách Veletrhů Brno. Aktuální epidemiologická situace nám v tom ale zabránila. Těšíme se, že příští rok bude Sněm opět zahajovat první den Mezinárodního strojírenského veletrhu, jako tomu bylo již 24 let,“ komentuje Dagmar Kuchtová, generální ředitelka SPČR.

„I v této nelehké době považujeme za důležité náš Sněm uspořádat a umožnit našim členům diskutovat s vládou o aktuální situaci. Jsem proto rád, že předseda vlády přijal mé pozvání a osobně přijde na Sněm do virtuálního studia. České firmy se chovají zodpovědně, omezují kontakty mezi zaměstnanci a nastavují speciální hygienická pravidla, proto i my Sněm zorganizujeme v bezpečném a hygienickém online prostředí,“ vysvětluje Jaroslav Hanák, prezident SPČR.

Obsah virtuálního setkání průmyslníků s vládou se však nebude lišit od běžného zasedání, jako tomu bylo až dosud. Svaz na Sněmu zhodnotí uplynulý rok poznamenaný pandemií koronaviru a otevře otázku, jak dál. Vyhodnotí 15 výzev, které prezident SPČR loni předal premiérovi a zohlední přitom aktuální situaci. S vládou bude diskutovat, jak by měl stát podpořit firmy, i s využitím evropských programů obnovy, aby pomohl ekonomice z těžkého období.

Členové Svazu průmyslu a dopravy se budou moct Sněmu aktivně zúčastnit díky speciálně připravenému webovému rozhraní, kdy se do virtuálního prostředí přihlásí prostřednictvím unikátního kódu, s jehož využitím budou moci pokládat dotazy formou chatu, takže s vládou mohou diskutovat jako každý rok. Pro veřejnost bude kompletní Sněm přenášet ČTK na svém webu ceskenoviny.cz.Loni byla rotunda brněnského výstaviště ještě plná, dnes to koronavirová opatření neumožnila, proto je letošní Sněm online.

Tradičně Svaz průmyslu a dopravy opět ocení firmy za jejich odvedenou práci a udělí cenu za rozvoj průmyslu a regionu, ocení úspěšnou malou a střední firmu a uvede jednu osobnost do galerie osobností průmyslu. Novinkou letošního ročníku je ale

Cena za Průmysl 4.0, vyhlášená na loňském Sněmu, která bude na tom letošním udělena ve své premiéře. Přihlásit se mohly firmy se zajímavým inovativním projektem spojeným s celkovou digitální transformací firmy nebo nasazováním jednotlivých prvků Průmyslu 4.0 v různých oblastech fungování firmy. Z přihlášených projektů vybrala vítěze 8členná odborná porota.
 
Publikováno: 25. 9. 2020 | Počet přečtení: 298