murr Schunk

Linde Ještěrka Cup 2020: 13. ročník jinak

Koronavirus sice skolil některé tradiční akce, ale řadu z nich organizátoři kreativně transformovali do nové podoby, vyhovující zpřísněným hygienickým opatřením. A tak se mohla konat i populární soutěž řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup, kterou pořádá Linde Material Handling ČR.

 

Letošní ročník – již 13. v pořadí – byl možná poznamenán osudovou „nešťastnou třináctkou“, což však nic neubralo na odhodlání jej přes současné podmínky, které společenským akcím s velkou účastí, mezi něž se díky své popularitě Ještěrka Cup řadí, ani letos nevynechat. Vzhledem ke zvýšeným hygienickým opatřením způsobeným nemocí Covid-19, proběhla první část soutěže v bezpečné podobě on-line kvízu, odkud nejlepší závodníci postoupili do praktické části závodu, kde již soutěžili v tradičních disciplínách tak, jak je všichni znají z předchozích ročníků. Sice v rouškách a bez obvyklého početného davu diváků, který bývá za tak ideálního počasí, jaké pořadatelům na den konání akce vyšlo, ale s nemenším nadšením a zaujetím.

Z první on-line části soutěže se podařilo ze 110 přihlášených soutěžících probojovat do další finálové části necelé desítce. Takže v tradičních „ještěrkářských“ disciplínách svedlo dramatický souboj o vítězství nakonec pouhých 9 finalistů, což ovšem na zápalu a napínavosti závěrečného soutěžního klání nic neubralo. Během celého závodu byla striktně dodržována opatření proti šíření Covid-19 – závodníci i účastníci, jejichž počet pořadatelé museli omezit na povolený limit, nosili roušky, řidiči vozíků používali při řízení rukavice a vozíky byly po každé jízdě dezinfikovány.

Nejúspěšnějším soutěžícím se stal a titul mistra pro rok 2020 získal Radek Fiala z firmy SCHOTT Flat Glass CR z Valašského Meziříčí.

Na druhou pozici stupňů vítězů se mohl postavit Martin Böhm z firmy Cheport z Vizovic a pro ocenění za třetí místo si přijel Milan Draxler ze společnosti Urban Transporte z Moravan u Brna.

„Linde Ještěrka Cup si za dobu své existence získal stovky fanoušků nejen z řad řidičů vysokozdvižných vozíků, ale i mezi pracovníky v intralogistice, kde má naše manipulační technika své tradiční místo. Nechtěli jsme naše příznivce vystavit rizikům šíření nemoci Covid-19, ale současně je ani zklamat zrušením oblíbené akce. Proto jsme letošní ročník pojali netradičně – na dvě kola, což se ukázalo jako dobré a bezpečné řešení, které přilákalo mnoho řidičů. Druhé kolo se jelo opět s retraky a čelními vysokozdvižnými vozíky,“ vysvětlil Martin Petřík, vedoucí oddělení marketingu Linde Material Handling Česká republika.Soutěžící nevynechali ani tentokrát nejatraktivnější a také nejnáročnější disciplínu – vhození míče do koše.

„Věříme, že letošní nově pojatý ročník přinesl účastníkům jak zábavu při předvádění svých řidičských dovedností, tak i zamyšlení nad náročnými kvízovými otázkami v on-line testu. Řidiči vysokozdvižných vozíků se totiž neobejdou jak bez praktických,

tak i odborných znalostí a dovedností, které se týkají provozu manipulační techniky. A i když nejmodernější vozíky jsou již vybaveny nejrůznějšími asistenčními systémy, které napomáhají zvýšení bezpečnosti provozu a dodržování bezpečných vzdáleností mezi stroji, na znalostech a dovednostech řidičů vozíků stále záleží,“ uzavřel 13. ročník Ještěrka Cup Martin Petřík.

 
Publikováno: 25. 9. 2020 | Počet přečtení: 330