murr Schunk

Epson ve velkém formátu

Společnost Epson představila své nové produkty pro velkoformátový tisk: První velkoformátovou tiskárnu s Resin inkousty na bázi vody a organické pryskyřice, a první UV LED plochou signage tiskárnu SureColor SC-V7000.

 

Uvedením série SureColor SC-R5000 rozšířil Epson portfolio svých tiskáren o model pro tisk tzv. Resin inkousty. Toto řešení přináší dodavatelům tiskových služeb a agenturám nabízejícím kreativní design možnost vytvářet široké spektrum signage produktů i vysoce hodnotných aplikací ekologicky a s výjimečnými výsledky.

Nová série R je odpovědí na výzvy, které v tomto odvětví přináší práce s inkousty založenými na bázi vody a organické pryskyřice – 64palcová tiskárna SureColor SC-R5000 nabízí přesné a rychleschnoucí výtisky s konzistentními barvami pro tisk na širokou paletu médií. Díky tiskové hlavě PrecisionCore Micro TFP zajišťuje výjimečný výkon tisku a správu barev. Přesná kontrola teploty, kterou monitorují čtyři teplotní senzory, zajišťuje konzistentnost barev v celé ploše tisku, tři nezávislé systémy topení (předehřev, ohřev tiskové plochy, vytvrzování) zajišťují jednotnost barev a spolehlivou manipulaci s médii.

Tisková hlava zajišťuje přesné a opakovatelné barvy od prvního výtisku. Vzhledem k tomu, že u piezoelektrických tiskových hlav nedochází k degradaci působením tepla, zůstává umístění kapek a velikost tiskových bodů konstantní po celou dobu životnosti tiskové hlavy. V případě potřeby může (s příslušným servisním balíčkem Cover+) tiskovou hlavu vyměnit obsluha stroje. Tím se zkracují nežádoucí prostoje a zvyšuje se produktivita.

Technologie Advanced Auto Tension Control (Ad-ATC), která představuje špičku ve své třídě, nabízí vysoce přesnou stabilitu rozměrů při tisku jednotlivých panelů velkých tiskových úloh, jako jsou např. dekorace výloh nebo tapety. Tato konzistentní opakovatelnost omezuje plýtvání materiálem, zkracuje čas aplikace výtisku a zákazníkovi přináší bezproblémové výsledky. Efektivní proces sušení a vytvrzování umožňuje laminaci a dodání ve stejný den, takže uživatelé mohou zkrátit čas vyřízení objednávky.

Nová šestibarevná sada inkoustů UltraChrome RS používá Resin inkousty na vodní bázi, vhodné pro použití v jakémkoli prostředí, jako jsou např. školy, nemocnice, hotely a interiéry. Řešení velkokapacitního zásobování inkoustem nabízí variantu 1,5 litrových inkoustových vaků pro střední objemy tisku a pro model SC-R5000L rychle měnitelnou dvojitou sadu inkoustů pro velké objemy tisku.

Pro firmy, které chtějí vyrábět vysoce kvalitní UV výtisky, je určena další čerstvě představená novinka: první UV LED plochou signage tiskárnu s označením SureColor SC-V7000. Tento model, navržený tak, aby splňoval potřeby dnešních výrobců signmakingu, přináší vysokou kvalitu, rychlost a spolehlivé výsledky na celé řadě různých médií. Nabízí možnost tisknout až do formátu 2,5 x 1,25 m přímo na média o síle až 80 mm, vč. akrylu, polykarbonátu, PVC, skla, hliníku, kovu, polyesteru, pěnových desek, styrenu, dřeva a kamene.

Tiskárna SureColor SC-V7000 je vybavena tiskovými hlavami Epson Micro Piezo v kombinaci s nově vyvinutou sadou 10 originálních inkoustů, která obsahuje šedou, červenou, bílou a lak ve standardu. To zajišťuje přesné podání barev pro přímé a korporátní barvy. Tiskárna je vybaven čtyřzónovým vakuovým systémem – takže obsluha používá pouze místo, které je pro tiskovou úlohu potřebné. Tato robustní a finančně dostupná signage UV flatbed tiskárna bude na trhu od listopadu.

 
Publikováno: 21. 9. 2020 | Počet přečtení: 326