its murr Schunk

Misan a Tungaloy představí novinky pro moderní obrábění

Ve dnech 23. a 24. září proběhne v předváděcím středisku společnosti Misan v Lysé nad Labem odborný seminář „Novinky 2.0 - nástroje pro výzvy dnešní doby", pořádaný ve spolupráci s japonským výrobcem řezných nástrojů Tungaloy.

 

V rámci novinek firem Okuma a Brother pro rok 2020 budou pod mottem „Misan – Automatizace 2.0“ prezentována špičková automatizační řešení pro strojírenskou výrobu, jako např. unikátní systém plně integrované automatizace Okuma ARMROID nebo automatizace na míru z dílny Misanu v podobě robotické buňky s CNC bruskou na kulato. K vidění bude i nové vodorovné obráběcí centrum Okuma MB-5000HII.

Jde o čtyřosé vodorovné obráběcí centrum s rotační výměnou palet a vybavené řadou hi-tech mechatronických prvků, stabilně dosahující vysoké přesnosti, spolehlivosti a produktivity. V portfoliu firmy je horkou novinkou od jara letošního roku. Tyto stroje pro sériovou výrobu nebo výrobu forem se vyznačují velkým pracovním prostorem, rychloposuvem 60 m/min ve všech osách, vysokou produktivitou (na níž se podílí i rychlá výměna nástroje 1,3 s, resp. 3,1 s tříska-tříska), a nízkými provozními náklady díky delším servisním intervalům vřetena, snadnější údržbě a účinnému systému mazání.

Na semináři seznámí specialisté firmy Misan také s moderními metodami péče o vřetenové jednotky – v nich se uplatňují např. diagnostika pomocí vícekanálového analyzátoru SKF Microlog, renovace upínacího kuželu, generálky vřeten apod.

Své novinky představí i společnost Tungaloy, která se v tomto případě kromě jiného zaměří zejména na vyvrtávací systémy. Firma nyní např. přidala do svých vrtáků s hlubokými otvory s vyměnitelnými břitovými destičkami DeepTri-Drill, navržené pro vrtání hlubokých děr na standardních obráběcích centrech a CNC vyvrtávacích strojích, kromě současné řady až 25xD možnost hloubky vrtání 35xD, 40xD a 45xD. Inovativní vložka DeepTri-Drill obsahuje štípačky třísek pro jejich efektivní odvádění, umožňující extrémně vysoké rychlosti posuvu při vrtání hlubokých děr do různých materiálů. Rozšířila rovněž systém vyměnitelných vrtacích hlav řady DrillMeister DMC zahrnující na dvě desítky vrtacích hlav DMC o průměry 6,0-7,9 mm pro vysoce přesné vrtání malých otvorů.

V odpoledním bloku následují praktické ukázky obrábění a tradiční tombola.

S ohledem na zvýšená hygienická opatření v ČR je celkový počet účastníků omezen tak, aby bylo možno zajistit hygieniky požadované odstupy, takže s přihlášením (např. ZDE) by zájemci raději neměli neotálet. Během celé akce budou organizátoři dbát na dodržování prevence a informovanosti. Pro účastníky akce budou k dispozici dezinfekční prostředky a jednorázové roušky (nošení roušek však není vyžadováno), každému účastníkovi bude bezkontaktně změřena tělesná teplota.

 
Publikováno: 15. 9. 2020 | Počet přečtení: 125