its murr Schunk

Kion otevřel u Plzně třetí výrobní budovu

Společnost Kion Group otevřela v Pannatoni Parku Stříbro svou třetí výrobní budovu. Komplex chytrých továren, který vybudoval stavitel průmyslových zón Panattoni, se tak stává jedním z největších center manipulační techniky a automatizace na světě.

 

Svou první halu v Panattoni Parku Stříbro – závod na výrobu vysokozdvižných vozíků – uvedla do provozu společnost Kion Group na začátku roku 2016. Aktuálně otevřený výrobní závod je již v pořadí třetí rozsáhlou investicí tohoto typu, který firma realizovala v průběhu posledních let.

Nová budova s rozlohou 25 550 m2, aspirující na vysoké ohodnocení v rámci ekologické certifikace BREEAM dle nejnovějších standardů, bude sloužit dceřiné společnosti Dematic, která zaměřuje své know-how na inovativní řešení skladové logistiky, uzpůsobená potřebám konkrétních branží. Jde např. o samostatná vychystávací zařízení, autonomní přepravní či kombinované zásobovací systémy a ve stále větší míře také o robotiku. Továrna bude vyrábět pásové dopravníky, modulární kapsové dopravníky i skladové a třídicí systémy (tzv. systémy multishuttle) pro hladký plynulý tok zboží ve skladech a distribučních centrech. „Vzhledem k vysokému nárůstu zakázek a postupnému navyšování produkce nám již nestačila výrobní plocha a byli jsme nuceni rozšířit skladovací plochy o tři externí sklady. Nová hala nám umožní se dostat pod jednu střechu, a tím výrazným způsobem zjednodušit interní logistické procesy,“ řekl Jiří Čmolík, ředitel závodu Dematic, dceřiné společnosti Kion Group.

 
Publikováno: 15. 9. 2020 | Počet přečtení: 125