its murr Schunk

Zájem o luxus je zpět a s ním i RR Ghost

V evropské premiéře se v pražské Hauch Gallery představil 10. září zbrusu nový model Ghost automobilky Rolls-Royce, který na náš trh uvádí české zastoupení Rolls-Royce Motor Cars Prague.

 

Vůz, který prošel kompletním redesignem, se od svých předchůdců poměrně výrazně liší, výrobce sází v tomto případě spíše na střídmou, neokázalou eleganci, která nehlásá do světa zámožnost svého majitele a opulentní luxus. Na vrcholu pandemie musel Rolls-Royce uzavřít na několik týdnů své výrobny, ale zájem o luxusní auta se podle představitelů firmy opět vrací, a právě Ghost je pro automobilku celosvětově nejprodávanější model.

Jeho nejnovější verze vybavená dvanáctiválcem o objemu 6,7 l, pohonem všech kol a výkonem 571 koní navzdory své 2,5tunové hmotnosti zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,8 s. Na délku měří 5,5 m, ale na trh brzy dorazí i prodloužená verze EX. Cena začíná na 250 tisících eur bez DPH (zhruba 6,6 mil. Kč), ale může samozřejmě vystoupat ještě výrazně výše v závislosti na případných doplňcích a výbavě na přání, které automobilka ochotně realizuje podle individuálních požadavků zákazníka – ty české samozřejmě nevyjímaje. Ročně jich Rolls-Royce Motor Cars Prague, dceřiná firma dealerství BMW CarTec založená před pěti lety, obslouží zhruba čtyřicítku a pro vůz s ikonickou soškou „Siprit of Ecstasy“ nad maskou chladiče tak už nemusí putovat do Vídně nebo Drážďan, jako dříve. Ve firemním BeSpoke programu si mohou nechat upravit vůz zcela na míru a legendární britská automobilka razí koncept, že jim dokáže splnit prakticky jakékoli přání, které neohrožuje bezpečnost silničního provozu.

 
Publikováno: 14. 9. 2020 | Počet přečtení: 183